Deniz Çakır hakkında çıkan haberlere isyan etti!

Deniz Çakır hakkında çıkan haberlere isyan etti!
Deniz Çakır, bugün bazı medya organlarından kendisi hakkında çıkan haberlere sosyal medya sayfasından bir açıklama yaparak isyan etti.

İstanbul'da bir alışveriş merkezindeki mekânda, tartıştıkları oyuncu Deniz Çakır'ın kendilerine hakaret ettiğini iddia eden bir grup kadın, suç duyurusunda bulunmuştu. Bugün ise bazı medya organlarında Deniz Çakır’ın olay gününe ait olduğu iddia edilen görüntüler yayınlandı. Çıkan bu görüntüler üzerine başarılı oyuncu Deniz Çakır, Instagram hesabından bir açıklama yaptı.

Deniz Çakır: Sansasyonel bir üslupla sunuluyor

Deniz Çakır’ın yaptığı o açıklama;  “Hakkımdaki haksız ve tek yanlı suçlamaların ortalıkta bir cadı kazanı kaynatmaya yönelik olduğunu düşünüyorum. Bugün basına ve sosyal medyaya yansıyan haberlerde; yine şikayetçi görünen kişilerin ilk günkü isnatları, tek yanlı beyanları, yeni bir şeymiş gibi ve sansasyonel bir üslupla sunuluyor. Ben; basının görev ve hakları kadar sorumlulukları da olduğu kanısındayım. Bunun yanında, her şeyden önce biraz insani, vicdanlı ve insaflı, gerçeklerin dışına çıkmama özeni ile tüm bunların toplamından çıkacak biraz gazetecilik etiğine uyulması talebim var. Bırakalım yargı; gerçeği bulma görevini, kimseden etkilenmeden, yansız bir şekilde sürdürsün. Basın; çatışma ve gerginlikler yerine gerçek ve hukuktan yana olsun” ifadelerini kullandı.

View this post on Instagram

Kamuoyunu Bilgilendirme İçin Zorunlu Açıklamadır Hakkımdaki haksız ve tek yanlı suçlamaların ortalıkta bir cadı kazanı kaynatmaya yönelik olduğunu düşünüyorum. Bugün basına ve sosyal medyaya yansıyan haberlerde; yine şikayetçi görünen kişilerin ilk günkü isnatları, tek yanlı beyanları, yeni bir şeymiş gibi ve sansasyonel bir üslupla sunuluyor. Ben; basının görev ve hakları kadar sorumlulukları da olduğu kanısındayım. Bunun yanında, her şeyden önce biraz insani, vicdanlı ve insaflı, gerçeklerin dışına çıkmama özeni ile tüm bunların toplamından çıkacak biraz gazetecilik etiğine uyulması talebim var. Bırakalım yargı; gerçeği bulma görevini, kimseden etkilenmeden, yansız bir şekilde sürdürsün. Basın; çatışma ve gerginlikler yerine gerçek ve hukuktan yana olsun. . DENİZ ÇAKIR

A post shared by Deniz Çakır (@denizcakir) on

60 Saniyede Gün Özeti:

Etiketler :