Bulaşık Makinenizi Bu Saatlerde Sakın Çalıştırmayın! Elektriği Roket Gibi Yakıyor

Bulaşık Makinenizi Bu Saatlerde Sakın Çalıştırmayın! Elektriği Roket Gibi Yakıyor
Bulaşık makinenizi asla çalıştırmamanız gereken saatler olduğunu biliyor muydunuz?

Bulaşık makinesini bu saatlerde çalıştırmamak faturanızı önemli ölçüde azaltabilir.

Bulaşık makinesini belirli saatlerde çalıştırmak, sonunda beklediğinizden çok daha yüksek bir fatura ile karşılaşmanıza neden olabilir.

Bulaşık makinesinin kullanımı, elektrik ve su faturalarını ciddi şekilde etkileyebilir. Elektrik ve su maliyetlerinden tasarruf etmek isteyenlerin, çamaşır ve bulaşık makinelerini ne zaman kullanacaklarını iyi planlamaları gerekmektedir.

Elektrik tasarrufu yapmak ve ay sonunda daha düşük faturalarla karşılaşmak için evdeki elektronik cihazların hangi saatlerde kullanıldığı büyük önem taşır.

Elektrik ücretlerinin en yüksek olduğu günler genellikle Pazartesi, Salı ve Çarşamba günleridir. En uygun elektrik ücretlerine ise genellikle Perşembe günü ulaşabilirsiniz. Cumartesi günü de uygun bir gün olarak düşünülse de, aslında Perşembe günü en uygun gün olarak kabul edilir.

BU SAATLERDE ÇALIŞTIRMAYIN

Elektrik tüketiminin en yüksek olduğu saat dilimi genellikle 17:00 - 21:00 arasındadır. En düşük tüketim ise 01:00 - 07:00 saatleri arasında gerçekleşir. Öğle saatleri 12:00 - 13:00 arası ise tüketimin ortalama düzeyde seyrettiği zaman dilimidir.

Bu saatler arasında elektronik cihazlarınızı çalıştırmak, ay sonunda elektrik tasarrufu yapmanıza büyük katkı sağlayabilir.