Artık Sadece Birkaç Kişi Bunu Kullanıyor: Kot Pantolondaki Küçük Cep Gerçekte Ne İşe Yarar?

Artık Sadece Birkaç Kişi Bunu Kullanıyor: Kot Pantolondaki Küçük Cep Gerçekte Ne İşe Yarar?
Herkes giyiyor, ancak kimse kullanmıyor. Peki, kullanışlı olamayacak kadar o küçük cepler niye var?

Hepimiz kot pantolonların üzerinde küçük bir cep gördük, ancak çoğumuz bu cepi neredeyse hiç kullanmadık. Bunun nedeni, birçok kişinin bu tasarımın gerçek amacını bilmemesidir.

Kişiye özel giyim markası Hockerty'deki uzmanlara göre, ikonik Levi's jean markasının kurucusu Levi Strauss, bu küçük cebi cep saati için tasarlamıştır.

Bir Reddit kullanıcısı, kendi deneyimini şöyle anlattı: "Cep telefonlarından önce cep saatleri kullanıyordum. Kol saati takmayı sevmiyorum. Küçük cep, amacına uygun olarak mükemmel çalışıyordu."

Levi Strauss & Co. tarihçisi Tracy Panek de bu tasarımın gerçekten bir "saat cebi" için yapıldığını doğruladı. Panek, Insider'a verdiği demeçte, "Levi Strauss & Co. arşivindeki (1879) en eski bel tulumu bir saat cebi içeriyor" dedi.

Panek, "Ceplerdeki perçinler, düğme patlı, arka cepteki kemerli dikişler ve deri yama gibi saat cebi de mavi kot pantolonumuzun orijinal bir unsuruydu" diye ekledi.

Sonuç olarak şirket, ilk tasarımın bütünlüğünü korumak amacıyla bu küçük cebi muhafaza etmeye karar verdi. Ancak, bu tür saatlerin modası geçti ve küçük cep daha sonra "bozuk para cebi" olarak anılmaya başlandı.

Panek, "İnsanlar madeni paraları kullanmayı bıraktıklarında ki bu her an gerçekleşebilir, bu cebe başka bir isim bulacağız" diye ekledi.