YKS birincisi Selin Aşıkiraz'a yüzlerce çirkin yorum

YKS birincisi Selin Aşıkiraz'a yüzlerce çirkin yorum
İzmir Atatürk Lisesi'nden Selin Aşıkiraz, 2022-YKS sınavında AYT eşit ağırlık Türkiye birincisi oldu. İktidara yakın haber sitesi ensonhaber.com'un da verdiği habere gelen yorumlar eleştirilere neden oldu.

İzmir Atatürk Lisesi'nden 18 yaşındaki Selin Aşıkiraz, 2022-YKS sınavında Alan Yeterlilik Testi (AYT) eşit ağırlık Türkiye birincisi oldu.

Selin Aşıkiraz'ın mali müşavir Sermin Aşıkiraz ve bilgisayar mühendisi Serdar Aşıkiraz'ın tek çocuğu olduğu öğrenildi.

HEDEFLERİNİ VE BAŞARISINI ANLATTI

Başarısının sırrını DHA'ya anlatan Aşıkiraz ayrıca Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü'nde öğrenim görmek istediğini söyledi.

Aşıkiraz şunları söyledi:

Bu yıl yoğun geçti ama 11'inci sınıftayken karantinada çalışmaya başladım. Bu yıl da devam ettim. Dershaneye de gidiyordum. İddialıydım ama hiç birinci olamamıştım. Sorular geçen yıla göre daha kolaydı. Sözel bölüm biraz daha zordu. Özellikle Türkçe de zorlandım. Türkçe'de 1 yanlış, Sosyal Bilimler ve Matematik’te hepsini doğru, Fen’de ise 2 yanlış yaptım.”

Çirkin yorumlar

İktidara yakın yandaş medya organlarından ensonhaber.com adlı internet sitesinde YKS birincisi Aşıkiraz, birtakım kimliği belirsiz kişiler tarafından hedef alındı.

Yapılan çirkin yorumlar ve yorumların haber sitesi tarafından onaylanarak paylaşım izni verilmesi sosyal medyada da büyük eleştirilere neden oldu.

Yorumlardan bazıları şöyle:

1.png2.png3.png