Halk TV Canlı Yayın
Kartal’dan Mardin’e kitap köprüsü
Kartal Belediyesi'nin projesi kapsamında 2015-2019 yılları arasında 50 farklı şehre gönderilen kitap sayısı 15 bin 600’ü aştı.

Kartal Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’nün 2015’te “Kitaplar Kartal’dan Okuması Sizden” projesi kapsamında bağışlanan kitaplar Mardin’e gönderildi.

Kartal’da sekiz noktada bulunan kitap ve oyuncak paylaşım kumbaralarından çıkan kitaplardan kullanılamayacak durumda olanları, geri dönüşüme gönderen Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, iyi durumda olan kitapları da talepte bulunan kurumlara bağışlıyor. Kartal Belediyesi, son aylarda toplanan kitapları ise Mardin’in Midyat ilçesinde bulunan Aziz Önen Kız Anadolu Lisesi’ne gönderdi.

Kitap sayısı 15 Bin 600’ü aştı

Proje kapsamında 2015-2019 yılları arasında 50 farklı şehre gönderilen kitap sayısı 15 bin 600’ü aştı. Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, “Duyarlı komşularımızın, yeniden değerlendirilmek üzere kumbaralara bıraktığı roman, hikâye, öykü ve masal kitaplarını çeşitli il, ilçe ve köy okullarına göndererek eğitime destek veriyoruz. On binlerce kişiye ulaşan sosyal sorumluluk projemizin devamını sağlayarak hem çevreci belediye misyonumuza uygun hareket edecek hem de ülkemizin okuma oranına katkı sağlamaya devam edeceğiz” dedi.