Karantinada evlilik teklifi

Karantinada evlilik teklifi
Bitlis'te koronavirüse yakalanan ve 14 gündür hastanede tedavi edilen Esra Akbay'a nişanlısı Sinan Akbay evlilik teklif etti.

Sedat Akbay nisan ayında sürpriz evlilik teklifi yapmaya hazırlanırken yakın akrabalarının vefatı sebebiyle teklifi bir süre ertelemek zorunda kaldı. Akbay, tekrar evlilik teklifine hazırlanırken bu kez Esra Akbay virüse yakalandı.

Esra Akbay'ın moralini yüksek tutmak için teklifi ertelemek istemediğini ifade eden Sedat Akbay hastane yönetiminden gerekli izinleri aldı ve hastane odasının penceresine çıkması için telefonla nişanlısını aradı.

Duvar'da yer alan habere göre, Sedat Akbay Esra Akbay için hazırladığı “Benimle evlenir misin Esram” yazılı pankart, balon ve maytaplarla birlikte evlilik teklifi yaptı. Duygulanarak ağlayan Esra Akbay da bir kağıdın üzerine “Evet” yazarak pencereden gösterdi. Evlilik teklifi sonrasında konuşan Sedat Akbay, “Bundan yaklaşık bir buçuk ay önce nişanlanmıştık. Ancak bir aile büyümüz vefat edince nişanı da ertelemek durumunda kalmıştık, sonrasında da nişanlım korona virüse yakalandı. Bu süreçte de yapmam gereken bir evlilik teklifi vardı” dedi.

14 gündür tedavi görüyor

Esra Akbay’ın 14 gündür hastanede yattığını söyleyen Sedat Akbay, “Virüsten dolayı ne düzgün bir nişan ne de düğün yapabildik. Bu süreçte de yapmam gereken bir evlilik teklifi vardı. Ben de bunu bugün yaparsam daha iyi olur diye düşündüm. Bunun onun için moral ve motivasyon olacağını düşündüm. Çünkü bu hastalık büyük ölçüde moral ve motivasyonla aşılıyor. Ben de bundan dolayı gerekli izinleri alarak böyle bir şey yapmaya kalkıştım. İnşallah çok sevinmiş, moral ve motivasyonu yerine gelmiştir. Allah tüm hastaların yardımcısı olsun” diye konuştu.

Tatvan Devlet Hastanesi’nde görevli Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Dr. Emine Kübra Dindar Demiray da “Hastamızın moral ve motivasyonunu arttırmak amaçlı, gelen evlilik teklifini kabul ettik. Kendisine erkek arkadaşı evlilik teklifi yaptı. Teklif sosyal izolasyon ve bütün önlemler alınarak yapıldı. Ben bu vesile ile iki çiftimize şimdiden mutluluklar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Etiketler :