DEVA Partisi binasına saldırı

DEVA Partisi Hatay Hassa İlçe Teşkilatı’na saldırı gerçekleşti. Camların, masaların kırıldığı; Türkiye bayrağı ve parti flamalarının üzerinde sigara söndürüldüğü saldırıda, 3 kişi gözaltına alındı.

Yayınlanma:
Güncelleme: 18 Mayıs 2021 10:44
DEVA Partisi binasına saldırı

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Hatay Hassa İlçe Teşkilatı’na sokağa çıkma yasağının olduğu 12 Mayıs Çarşamba günü bir saldırı gerçekleşti. Olaya dair aradığımız Deva Partisi Hatay İl Başkanı Sabit Coşkun, saldırının göz korkutmak amacıyla yapıldığını, şu ana kadar 3 kişinin gözaltına alındığını söyledi.

Masa, sandalyeler, camların kırıldığını belirten Coşkun, “12 Mayıs’ta sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu gündüz saatlerinde Hassa İlçe Teşkilat binamızda görevli arkadaş yokken kapıyı zorlayarak içeri giren 3 kişi Türk bayrağı, parti flamalarını yerlere atarak, üzerinde sigara söndürdü. Ali Babacan’ın fotoğrafı yırtıldı. Binaya yakın yerde MOBESE kamerası ve Kaymakamlık kamerasından tespit edilen 3 kişi gözaltına alındı. Hâlâ gözaltındalar mı bırakıldılar mı bilmiyorum” dedi.

Sabit Coşkun “Bu kadar kameranın olduğu bir yerde yapanların yakalanmaması imkânsız. Bu işin arkasında kim varsa düşünmüştür zaten. Olay savcılığa intikal etti. Gözdağı vermek için yapılan bu saldırının peşini asla bırakmayacağız" ifadelerini kullandı.