Halk TV Canlı Yayın
Aydın'da 'Askıda Su Faturası' uygulamasında ödenen fatura miktarı açıklandı
Aydın'da 'Askıda Su Faturası' uygulamasında askıya çıkarılan faturalardan 4 bin 27 tanesi ödendi.

Aydın Büyükşehir Belediyesi başkanı Özlem Çerçioğlu’nun başlattığı “Askıda Su Faturası” uygulaması ile şimdiye kadar 222 bin 53 TL karşılığı 4027 faturanın askıdan alınıp ödendiği kaydedildi. 27145 fatura ise askıda ödenmeyi bekliyor. “Askıda Su Faturası” uygulamasının büyük ilgi gördüğü ve yurttaşların destek amacıyla ödenemeyen ve askıya çıkarılan faturaları ödenmeyi başladığı bildirildi.

BirGün'de yer alan habere göre; Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen ve hayırseverlerle ihtiyaç sahiplerini buluşturan sisteme https://eaboneislemleri.aydinaski.gov.tr/fatura adresinden ulaşılabilirken uygulamanın iki ayağı yer alıyor.

Bunlardan ilki, ödeme güçlüğü çeken vatandaşların faturalarını bıraktıkları alan. Burada Büyükşehir Belediyesi tarafından sisteme eklenen ödeme güçlüğü çeken aboneler titizlikle seçiliyor. Daha önce Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım talebi onaylanmış tüm başvuru sahipleri sisteme su faturalarını bırakabilirken başvuruda bulunmamış olan ihtiyaç sahipleri de 444 13 40 numaralı telefondan yeni kayıt oluşturabiliyor. Bu ihtiyaç sahipleri de hızlı yürütülen süreç sonunda su faturalarını askıya bırakabiliyor.