100 yaşında coronavirüsü yendi

Pamukkale Üniversitesi Hastanesi'nde tedavi gören 100 yaşındaki coronavirüs (Covid–19) hastası, yoğun bakımdan servise gönderildi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 29 Nisan 2020 12:08
100 yaşında coronavirüsü yendi

Üniversitenin Dahiliye Yoğun Bakımı ekibi tarafından 8 gündür yoğun bakımda takibi yapılan Süleyman Çavdar ismindeki hasta, yaşam mücadelesini kazanarak Göğüs Hastalıkları servisine alkışlarla alındı.

Dahiliye Yoğun Bakım Bilim Dalı Başkanı Dr. İsmail Hakkı Akbudak hastayla ilgili açıklamalarda bulundu. Bu hafta içerisinde toplam dört Covid-19 sebebiyle yatan hastayı servise çıkarttıklarını ifade eden Akbudak, “Bugün de Pamukkale Üniversitesi Hastanesi’ne bir süre önce kaldırılan ve sekiz gündür solunum cihazına bağlı yoğun bakımda yaşayan Türkiye’nin en yaşlı Covid-19’lu 100 yaşındaki Denizlili hastamız yaşam mücadelesini kazandı. Hastanın 8 gündür solunum cihazına desteğine ihtiyacı olan hastanın klinik ve laboratuvar değerleri normale döndü ve servise devredildi. Servisten de kısa sürede taburcu olabilecek” dedi.

Anestezi Yoğun Bakım Ünitesi'nden de bu hafta iki hastanın taburcu edildiğini ve taburcuların devam edeceğini bildiren Prof. Dr. Simay Serin ise hastaların taburcu edilmesi ile Covid-19‘la mücadelede tüm ekibin moralinin yüksek olduğunu ifade etti.

İHA