TTB'den yangında çocuklarını kaybeden Fatma hemşireye ilişkin açıklama

TTB'den yangında çocuklarını kaybeden Fatma hemşireye ilişkin açıklama
Türk Tabipleri Birliği, hastanede nöbete giderken 2 çocuğunu emanet ettiği evde çıkan yangında kaybeden Fatma İçuz'a ilişkin açıklama yaptı.

Türk Tabipleri Birliği (TTB), Çorum’un Bayat ilçesinde çalıştığı hastaneye nöbet için giderken 2 çocuğunu emanet ettiği evde meydana gelen yangında kızı Elif ile oğlu Yusuf’u kaybeden hemşire Fatma İçuz ile ilgili açıklama yaptı.

TTB'den yapılan açıklamada, "Elimizden alınan kreşler ve çocuk bakım evleri tekrar açılmalı" vurgusu yapıldı.

Açıklamada şöyle denildi:

"Hemşire Fatma İçuz COVID-19 nöbeti için çalıştığı hastaneye giderken çocuklarını bıraktığı evde çıkan yangın nedeniyle iki çocuğunu kaybetti. Kendisine, eşine ve yangında yakınlarını kaybedenlere baş sağlığı diliyoruz" denilen açıklamada, "Yaşanan bu olay bir kez daha biz kadınların, ana-babaların çocuklarıyla yalnız bırakıldığımızı, çocuk bakım sorumluluğunun üstesinden tek başımıza, kendi yarattığımız olanaklarla geldiğimizi gösterdi.

Bizi işe alanların emeğimizi kullanırken çocuklarımızın bakımıyla ilgilenmediklerini ve çözümü tek tek her anne babaya bıraktığını çok acı bir biçimde ortaya koydu. Artık her anne baba işe giderken daha çok endişeli olacak. Çok çocuk doğurun diyenlerin doğurduğunuz çocuklarla hiç ilgilenmediklerini bir kez daha gösterdi."

"Bütün kreşler insan sağlığına uygun biçimde düzenlenmeli"

"Hepimizin çocuklarımızı güvenli ortamlarda büyütme, işimize giderken güvenli ortamlara emanet etme hakkımız var" denilen açıklamada, "Elimizden alınan kreşler ve çocuk bakım evleri, ihtiyacımıza uygun olarak tekrar açılmalıdır. Bütün kreşler, insan sağlığına çocuk gelişimine uygun biçimde düzenlenmelidir"

Etiketler :