Topraklarını maden şirketinden korumak isteyen köylülere çok sert müdahale

Ordu'nun Ünye ilçesinde köylüler topraklarını korumak için direnişte. Maden şirketi, bölgeye jandarma eşliğinde geldi. Köylüler sondaj çalışmasını engellemek isteyince jandarma müdahale etti. Bir kişi baygınlık geçirdi, kızının feryadı yürek dağladı...

Ülkenin dört bir yanında maden şirketlerine karşı topraklarını korumak isteyen köylülerin direnişleri sürüyor. Ordu’nun Ünye ilçesine bağlı Yeşilkent köyünde de maden ocağı için sondaj çalışması başlatmak isteyen şirkete karşı köylüler direnişe geçti. Çalışmayı engellemek isteyen köylülere jandarmadan çok sert müdahale geldi. Bazı köylüler fenalık geçirdi. Bir kadının baygınlık geçirmesi üzerine kızının feryadı yürek dağladı.

Ünye’nin Yeşilkent, Üçpınar ve Çiğdem köylerinde bir maden şirketi sondaj çalışması yapmak için bu sabah saatlerinde jandarma eşliğinde bölgeye geldi. Köylüler, daha önce iki kez engelledikleri şirketi bir kez daha engellemek için yolu kapattı. Bunun üzerine jandarma eşliğinde şirket, fındık bahçelerinden geçerek çalışma bölgesine girdi. Köylülerle sondaj alanı arasına jandarma kalkanlarla barikat kurdu. Köylüler direnmeye devam edince, jandarma biber gazıyla çok sert müdahalede bulundu. Bir kadın ise biber gazından etkilenerek baygınlık geçirdi. Annesinin bayıldığını gören genç bir kadın, annesinin yanına gitti. Genç kadının feryadı yürekleri dağladı. 

Bölgeye ambulans sevk edildi.