Testi pozitif çıkan çift cami hoparlöründen yakınlarını uyardı

Testi pozitif çıkan çift cami hoparlöründen yakınlarını uyardı

Samsun'un Tekkeköy ilçesinde koronavirüs testi pozitif çıkan çift, temas ettiği yakınlarını uyarmak için cami hoparlöründen anons yaptırdı.

Tekkeköy'de koronavirüs testi pozitif çıkan bir çift, cami hoparlöründen anons yaptırarak karantinada olduklarını duyuran ve yakınlarını uyardı. Çift ayrıca evlerine ziyaretçi kabul edemeyeceklerini duyurdu.

İldeki durumu anlatan Samsun 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürü Emin Demir “Salgının kontrol altına alınmasının tek çaresi bu. Kendisi pozitif veya temaslı olan vatandaşlarımızın evinde karantina sürecini geçirmeleri gerekiyor. Kural ihlali yapan ve bunda ısrar eden vatandaşlarımız yurtlarda karantina sürelerini geçiriyor. Amacımız pozitif veya temaslı vatandaşın sokakta bir başka vatandaşımıza salgını bulaştırmasına engel olmak. İlk başlarda vatandaşlarımız çok yardımcı değildi açıkçası. Kendisi pozitif olmuşsa kızı ile aynı ortamda bulunmuşsa bize bunu söylemiyor kızının, komşusunun ismini vermiyordu. Ama şu anda olay öyle hale geldi ki vatandaş bilinçlendi. Her kim kendisini ziyaret ettiyse söylüyor hatta bazıları abartıyor selam vereni bile söylüyor” dedi.