Tepki çeken KYK başvurusuna yönelik bakanlıktan açıklama geldi

Tepki çeken KYK başvurusuna yönelik bakanlıktan açıklama geldi

Bugün başlayan KYK Burs ve Kredi başvurularında öğrencilere Gençlik Merkezi ve Genç Gönüllüler Platformu üyeliklerinin olup olmadığı soruldu. Gelen tepkiler üzerine Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından açıklama yapıldı.

Burs ve kredi başvurularında öğrencilerin kafasını karıştıracak sorular geldi. KYK bursuna ve kredisine başvurmak isteyen öğrenciler, Gençlik Merkezi ve Genç Gönüllüler Platformu'na üye olup olmadığı sorusuyla karşılaştı. 

Tepki çeken sorular üzerine bakanlık bunun bir anket çalışması olduğunu belirterek başvuru sonucunu etkilemeyeceğini belirtti. 

Bakanlığın yapmış olduğu açıklama ise şöyle:

Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü burs ve kredi başvurusuna katılan tüm gençlerimize teşekkür eder; başvuru esnasında gençlerimize yönelik yapılan anket çalışmasında yer alan bakanlığımıza ait gençlik merkezleri ve gönüllülük faaliyetlerine ilişkin sorulara verilen yanıtların başvuru sonucunu etkileyemeyeceğinin altını çizmek isteriz.

Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü burs ve kredi formlarımızda yer alan gençlik merkezleri ve gönüllülük faaliyetlerine ilişkin sorular, bilgilendirme amaçlı olup, gençlerimizin bakanlığımızın bu tür faaliyetlerine katılmaları doğrultusunda davet niteliğindedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.