Sporda normalleşme takvimi açıklandı

Sporda normalleşme takvimi açıklandı

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, sporda normalleşme takvimini açıkladı.

Hürriyet'e açıklamalarda bulunan Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, sporda normalleşme sürecinin nasıl olacağını dile getirdi.  Kasapoğlu, “Martta kısmi de olsa maçlara seyirci alınmasını istiyoruz ama buna karar verecek olan federasyondur. Kapasitenin yüzde 10’u, 15 ya da 20’si şeklinde açılabilir” dedi. Kasapoğlu, maçlara seyirci alınırken maske ve mesafe kuralının yanı sıra HES kodu uygulamasının zorunlu olacağını söylerken, “Biz açılmasından yanayız. Pandeminin seyrine göre kulüplerimizi en hızlı şekilde taraftarlarımızla buluşturacağız” diye konuştu. 

Bakan Kasapoğlu şöyle devam etti: 

“Diyelim ki 50 bin kişilik bir stat var, 5 bin kişi alınabilecek. HES kodu zorunlu olacak. Localar açılabilir. Bu kararları Federasyon verecek. Taraftarlarımızı Koronavirüs tedbirleri çerçevesinde sahalarla buluşturmaktan yanayız” 

Spor yasası çalışmalarından da bahseden Bakan Kasapoğlu “Yeni yasayla birlikte kulüpler ve federasyonlar şeffaf olacak. Hesap verebilir bir konumda olacak. Yöneticiler yaptıklarından sorumlu olacak. Yeni yasa ile mali ve idari disiplin ve bununla birlikte sorumluluk güçlü bir şekilde olacak” dedi.