Van Persie sessizliğini bozdu
Haber Giriş: | Haber Güncelleme: 00.00.0000 00:00

Van Persie sessizliğini bozdu

Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş'ın transfer listesinden olduğu iddia edilen Robin van Persie, geleceği ile ilgili açıklamalarda bulundu.Manchester United’da kalıp kalmayacağı tartışılan Hollandalı golcü Robin van Persie,...

Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş'ın transfer listesinden olduğu iddia edilen Robin van Persie, geleceği ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Manchester United’da kalıp kalmayacağı tartışılan Hollandalı golcü Robin van Persie, transferi ile ilgili ilk kez konuştu.

Gelecek yıl düzenlenecek EURO 2016’nın kendisi için çok önemli olduğunu belirten Van Persie “Hollanda Milli Takımı ile Avrupa Şampiyonası’na katılmak istiyorum. Bu nedenle kararımı verirken fazla süre alabileceğim bir takımda yer almayı tercih ederim. Tabi ailemin mutluluğu da önemli. Onların istemediği bir ülkeye asla gitmem. Yani gelecek sezon için iki önceliğim var. Daha fazla süre almak ve ailem” dedi.

Geçen sezon sakatlıklarla boğuşmasına rağmen etkili bir performans ortaya koyduğunu savunan yıldız futbolcu “Baktığınız zaman takımın Wayne Rooney’den sonra en fazla gol atan oyuncusuyum. Rooney’nin 12 benim ise 10 golüm var. Ama insanlar bunu görmek istemiyorlar. Avrupa’nın büyük liglerine baktığınızda bir takımda 25’ten fazla gol atan futbolcu sayısı oldukça az” şeklinde konuştu.