Uğurcan Çakır'dan Altay Bayındır sözleri

Süper Lig'in 9. haftasında sahasında Fenerbahçe'yi 3-1 mağlup eden Trabzonspor'da takım kaptanı kaleci Uğurcan Çakır, maç sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtladı ve Altay Bayındır hakkında konuştu.

Yayınlanma:
Güncelleme: 18 Ekim 2021 07:58
Uğurcan Çakır'dan Altay Bayındır sözleri

Uğurcan Çakır, 3-1 kazandıkları Fenerbahçe müsabakasının ardından yaptığı açıklamada, karşılaşmayı kazanmak ve lider olmak isteğiyle maça başladıklarını belirterek, "Gerçekten Fenerbahçe'yi yenmek, lider olmak istiyorduk. Bizim için önemli bir fırsattı, erken bir gol yedik. Ondan sonra oyunu dengeledik. Kırmızı karttan sonra da oyunun tamamen hakimi bizdik. Çok mutluyuz, taraftarlarımıza armağan olsun. Çok iyi desteklediler. Takım halinde lider olduğumuz için, galip geldiğimiz için çok mutluyuz. Lider olmak çok güzel çok özel bir duygu. Taraftarlarımız bugün çok iyiydi. Onlara kolbastı oynayarak küçük bir hediye vermek istedik. Onlara armağan olsun" dedi.

'Altay Bayındır arkadaşım'

Fenerbahçe kalecisi Altay ile arkadaşlığıyla ilgili olarak ise Uğurcan Çakır, şu ifadeleri kullandı:

Altay benim arkadaşım. Milli takımda rakebat halindeyiz ama o benim arkadaşım. O oynadığı zaman ben onu desteklerim, ben oynadığım zaman o beni destekler. Medyada çıkanları pek okumuyorum. Bugün rakiptik, mücadele ettik ama, milli takımda arkadaşız. Milli takım çok özel bir yer. Kim oynarsa oynasın orada bulunmak bile çok özel. Ülkemizin formasını giymekten çok gururluyum. Altay da bence aynı şekilde böyle düşünüyordur.