Trump'ın eşinden de LeBron'a destek

Trump'ın eşinden de LeBron'a destek
ABD Başkanı Donald Trump’ın LeBron James hakkında yaptığı sosyal medya paylaşımı gümdeme bomba gibi düşmüş ve taraflı tarafsız birçok kişi LeBron James’e büyük destek göstermişti.

LeBron James’e sahip çıkan isimler arasında sürpriz olarak değerlendirilebilecek bir isim de vardı: Donald Trump’ın eşi first lady Melania Trump!

Basın sözcüsü Stephanie Grisham aracılığıyla bir açıklama yapan Melania Trump, LeBron’a verdiği desteği duyururken I Promise School’u ziyaret etmeye açık olduğunu ifade etti.

“LeBron James’in gelecek nesil için her zaman iyi şeyler yapmaya çalışıyor gibi görülüyor. Her zaman olduğu gibi First Lady, bugün çocukların karşı karşıya olduğu problemler hakkında herkesi açık bir diyalog konusunda destekliyor. Bildiğiniz gibi Bayan Trump, ülkeyi ve dünyayı çocukların iyi ve sağlıklı yaşam koşullarına sahip olması adına konuşmak için dolaşıyor.”

Yapılan basın açıklaması Melania Trump’ın I Promise School’u ziyaret edip etmeyeceği konusuna da açıklık getirdi:

“First Lady’nin programları hastaneler ve okullar etrafında yoğunlaşmaktadır ve Akron’daki I Promise School’u ziyaret etmeye açık olacaktır.”

NE OLMUŞTU?

NBA'de bir gelenek olan şampiyon takımların Beyaz Saray ziyareti, 2017 yılında şampiyon Golden State Warriors'a yapılan davetin geri çekilmesi üzerine tartışma konusu haline gelmişti. LeBron o dönem tartışmalar üzerine attığı bir Tweet'te "Seni serseri, Stephen Curry zaten gelmeyeceğini söylemişti. Yani ortada davet falan yok. Beyaz Saray'ı ziyaret etmek sen oraya gelene kadar bir onurdu" diyerek tartışmalara dahil olmuştu. 2018 yılında Super Bowl'u kazanan Philedelphia Eagles'a yapılan ziyaretin yine Başkan Trump tarafından geri çekilmesiyle bu yıl yeniden tartışmaların fitili ateşlenmiş oldu.

Tartışmanın alevlenmesi üzerine Cleveland Cavaliers'ın yıldız oyuncusu LeBron James, ABD'de bir gelenek olan şampiyon takımların Beyaz Saray ziyaretini bu sene de gerçekleştirmeyeceklerini, "Hangimiz kazanırsak kazanalım, kimsenin davet beklemediğini biliyorum" sözleriyle ifade etmişti. 2017'de Warriors'ın daveti geri çekildiğinde Trump için "aylak herif" ifadesini kullanan LeBron bu sene de bu durumu "tipik bir hareket" olarak yorumladı. Bu sene NBA Play-Off'larında final oynayan iki takım Cavs ve Warriors'ın süperstarları LeBron ve Curry, kim kazanırsa kazansın Beyaz Saray'a gitmeyeceklerini söylediler.

Dün ise Trump sosyal medya platformu Twitter'dan paylaştığı bir mesajla tartışmayı daha da tırmandırmaya istekli olduğunu göstermiş oldu. Trump attığı Tweet'te LeBron'un röportaj verdiği Don Lemon'a atıfta bulunarak, "Gezegendeki en aptal adam Don Lemon, LeBron James'i bile akıllı gösterdi ki bu çok kolay bir şey değil." dedi.

James, Lemon ile yaptığı röportajda memleketi Akron’da başlattığı I PROMISE isimli okul projesi ile ilgili konuşmuş ve röportaj sırasında da Trump’ın sporu ve sporcuları siyasi çıkarlar uğruna ülkeyi bölmek için kullandığını söylemişti.

Öte yandan, ABD Başkanı Donald Trump, ülkedeki ayrımcılığı protesto etmek amacıyla ABD Milli Marşı okunurken diz çöken oyunculara tepki göstermişti. Trump, bu protestoyu 'bayrağa saygısızlık' olarak değerlendirirken, protestoda bulunan oyuncuların takımlarından kovulması gerektiğini belirtmişti.

First Lady Melania Trump'ın LeBron'a destek vermesiyse tartışmalara yeni bir boyut katacak gibi görünüyor.

Etiketler :