Tokatspor kafilesine Manisa'da taşlı saldırı

Spor Toto 2'nci Lig Beyaz Grup'ta dün deplasmanda Turgutluspor'u 2-1 yenerek ligde kalan Tokatspor'u taşıyan otobüs, karşılaşma öncesi taşlı saldırıya uğradı. Camları kırılan otobüs içinde futbolcular mahsur kalırken, şoför...

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
Tokatspor kafilesine Manisa'da taşlı saldırı

Spor Toto 2'nci Lig Beyaz Grup'ta dün deplasmanda Turgutluspor'u 2-1 yenerek ligde kalan Tokatspor'u taşıyan otobüs, karşılaşma öncesi taşlı saldırıya uğradı. Camları kırılan otobüs içinde futbolcular mahsur kalırken, şoför Hasan Orhansoy, Savaşa gitmiş gibiydik dedi.

Ligin son haftasında deplasmanda Turgutluspor ile karşılaşan Tokatspor, rakibini 2-1 yenerek ligde kalırken ev sahibi ekip ise 3'üncü lige düştü. Ancak karşılaşmaya maç öncesi ve sonrası yaşanan olaylar damga vurdu. Bordo-beyazlı kafileyi taşıyan otobüs stat girişinde taşlı saldırıya uğradı. Saldırı sonrası futbolcular otobüs içerisinde bir süre mahsur kalırken, şoför Hasan Orhansoy'un sol tarafında bulunan cam kırıldı. Bir süre sonra stat içine girmek isteyen kafileye yeniden taşlı saldırı oldu, bu saldırıda genel kaptan İsmail Savaş kafasına isabet eden taşla yaralandı.

'SAVAŞA GİTMİŞ GİBİYDİK'

2-1'lik galibiyetin ardından sabah saatlerinde Tokat'a dönen kafileyi taşıyan otobüste saldırının izleri görüldü. Otobüsün şoför mahali yanındaki camların kırıldığı ve otobüste taşlama izlerinin bulunduğu görüldü. Kafile şoförü Hasan Orhansoy, stat girişinde saldırıya uğradıklarını söyleyerek,' Ekip arabası öndeydi. Güvenlik önlemi tam alınmamıştı. Soyunma odasının kapısında bir anda taş yağmuruna tutulduk. Sporcular aşağıya inemedi. İnenlere de diğer seyirciler sardı. Otobüsü o anda durdurmuştum. Benim bulunduğu yerin kenarındaki camlar kırıldı. O anda direksiyondan kalktım kendimi korudum, kapıları açmadık. Önlem aldıktan sonra içeri girdik. Yani olaylardan dolayı canımızı zor kurtardık. Futbolda olmayacak şeyler. Savaşa gitmiş gibiydik. Fenerbahçe kafilesine kurşun, bizlere taş yağmuru vardı. O taşlardan biri bize isabet etse daha kötü bir şeyler olabilirdi' dedi.

Takım kaptanı Evren Kilarcı ise, stada geç getirildiklerini öne sürerek, 'Geldiğimizde zaten taş yağmuruna tuttular. Sonra bir kaç oyuncumuz tam içeriye girmişken kapıyı kilitlediler, üzerine saldırdılar. Ama bu bizi daha hırslandırdı ve istediğimizi aldık' diye konuştu.

Kulüp başkanı Emin Yılar da, şöyle konuştu

'Gerçekten biz orada maç yapmadık, resmen bir savaştan çıktık. Takım otobüsümüzü önce stada götürmediler, sonra otobüsümüzü taşladılar. Yine teknik direktör Mehmet Bulut hocamız ile diğer arkadaşlarımıza saldırdılar. Ama biz gerçekten bir profesyonellik sergileyerek maçı kazanıp ligde kaldık.'