TFF Başkanlığı İçin Bir İsim Daha Adaylığını Açıkladı

TFF Başkanlığı İçin Bir İsim Daha Adaylığını Açıkladı
Trabzonspor'da bir dönem başkanlık yapan İbrahim Hacıosmaoğlu, Erdal Alkış ve Servet Yardımcı'dan sonra TFF başkan adayı olduğunu açıkladı.

Türkiye Futbol Federasyonu'nun 18 Temmuz'da yapacağı başkanlık seçimi için adaylıklar açıklanmaya devam ediyor. Erdal Alkış ve Servet Yardımcı başkan adaylıklarını açıklamasının ardından bir isim daha adaylığını açıkladı.

Trabzonspor eski başkanlarından İbrahim Hacıosmanoğlu, 18 Temmuz'da yapılacak Seçimli Genel Kurul'da TFF başkanlığına aday olduğunu açıkladı.

Hacıosmanoğlu Türk futbolunun adil yönetime ihtiyacı olduğunu belirterek, "Bu anlayışla yola çıktık. TTF Başkanlığı için adayım." dedi.

İBRAHİM HACIOSMANOĞLU KİMDİR?

İbrahim Hacıosmanoğlu 1966 yılında Trabzon'un Of ilçesinin Hayrat Beldesi'nde doğdu. Uzun yıllar ticaret ile uğraştı.

2005-2007 yılları arası Trabzonspor Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu. 2008'de dönemin Trabzonspor Başkanı Nuri Albayrak'ın istifa edip seçim kararı alması üzerine seçimlerde aday oldu, fakat diğer başkan adayı Sadri Şener seçimleri kazandı ve seçilemedi.

27 Şubat 2012 tarihinde yapılan Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlığı seçimlerine adaylığını koydu, fakat seçilemedi. 26 Mayıs 2013 tarihinde yapılan seçimlerde kullanılan yaklaşık 4500 oyun 1571'ini alarak Trabzonspor'un 15. başkanı seçildi 5-6 Aralık 2015 tarihinde yapılan seçimleri kaybederek, görevini Muharrem Usta'ya devretti.