"Tek Motivasyonumuz Fenerbahçe Maçı"

Kasımpaşa Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, tek motivasyonlarının cuma günü oynayacakları Fenerbahçe maçı olduğunu belirterek, "İlk yarıda nasıl 30 puan aldıysak daha iyisini yapacağız"dedi.Spor Toto Süper Lig'de cuma günü...

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
"Tek Motivasyonumuz Fenerbahçe Maçı"

Kasımpaşa Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, tek motivasyonlarının cuma günü oynayacakları Fenerbahçe maçı olduğunu belirterek, "İlk yarıda nasıl 30 puan aldıysak daha iyisini yapacağız"dedi.

Spor Toto Süper Lig'de cuma günü Fenerbahçe deplasmanına konuk olacak olan Kasımpaşa'da, Teknik Direktör Rıza Çalımbay, kulübün tesislerinde düzenlediği basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

"TRANSFERLERDEN İSTEDİĞİMİZ ŞEKİLDE YARARLANAMADIK"

Ligin ikinci devresine başlarken, Donk olmak üzere 3 futbolcuyla yollarını ayırdıklarını ifade eden deneyimli çalıştırıcı, "O futbolcuların yerine ise 3 takviye ile yolumuza devam ettik. Bu transferler biraz geç geldiği için istediğimiz şekilde yararlanamadık. Oynadığımız 3 maçın özellikle 2'sinden memnunum. Antep maçı en iyi futbol oynadığımız maçtı. Başakşehir maçı da keza öyleydi. Ama iki maça bakınca son dakikada yediğimiz gollerle verdik. Diğer maçta da aynı şekilde. Gençlerbirliği maçında iyi oynadığımızı söyleyemem. Ne pozisyona girebildik ne de başka bir şey. Karşı takım da pozisyonlara giremedi ama tabii ki 10 kişi kalana kadar. Eksik kalmasaydık o maç öyle olmazdı. İkinci yarıda Del Valle'yi de oyuna aldım, sahadaki oyun açısından da etkili olmaya başlamıştık. Ama oyuncu eksikliğinden dolayı gol yedik. Hatta o futbolcumuzun olduğu bölgeden gol yedik" diye konuştu.

"TEK MOTİVASYONUMUZ FENERBAHÇE MAÇI"

Önlerinde Fenerbahçe ile oynayacakları karşılaşma olduğunu hatırlatan Çalımbay, "Şu an tek motivasyonumuz Fenerbahçe maçına odaklı. Rakibimizin gücünü biliyoruz. Kolay maç olmayacak biliyoruz. Bizim amacımız oradan puan ya da puanlarla ayrılmak. Bu maçta çok eksiğimiz var. Scarione, Eren, Koita'nın olmaması bizi etkileyecek. Özellikle bu üç kişinin yerini doldurmak zor. Ama ben takımıma güveniyorum. Bizim oradan en iyi şekilde dönmemiz gerektiğine inanıyorum. Çok zor maç olacak. Oradan en iyi şekilde ayrılmaya çalışacağız" ifadelerini kullandı.

"3 OYUNCUNUN EKSİK OLMASI FENERBAHÇE'Yİ BOZMAZ"

Fenerbahçe'de Mehmet Topal, Josef De Souza ve Markovic'in oynayamayacak olmasının hatırlatılması üzerine Rıza Çalımbay, "Ben büyük takımlarda eksik futbolcuların rakip takımlara avantaj olacağını zannetmiyorum. Fenerbahçe büyük bir kadroya sahip. Hemen hemen her oyuncunun 2 alternatifi olan bir takım. Bundan önceki bizimle oynadıkları maçta da stoperleri yoktu ama Kadlec ve Mehmet Topal normal stoperden daha iyi oynadı. Bizim eksiklerimiz bizi onlardan daha çok etkiler. Fenerbahçe takımında üç oyuncunun eksik olması o takımı bozmaz" yanıtını verdi.

"İLK YARIDA NASIL 30 PUAN ALDIYSAK DAHA İYİSİNİ YAPACAĞIZ"

Ligde yaşanan hakem hataları hakkında konuşmak istemediğini dile getiren Kasımpaşa Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, "Antrenörlük hayatım boyunca hayatımda hakemlerle uğraşmamaya, konuşmama çalışıyorum. Bundan sonra da konuşmayacağım. Ne olursa olsun sonuçta bizim işimiz sahada. Hakem arkadaşlarımızla hiçbir polemik olması mümkün değil. Elimizden gelen bütün mücadeleyi göstereceğiz. Haksızlığa uğruyoruz zaman zaman ama hakemlere yoğunlaşmak istemiyorum. Biz kendi işimize bakacağız. Biz camia olarak hakemlere saygılı bir camiayız. Futbolcularım da aynı şekilde böyle. Hiçbir zaman taraftarımız açısından da saygıda kusur edilmedi. Hakemlerle diyaloğa girmeyeceğim. Biz takımı çok iyi şekilde motive edip, işimize bakmalıyız. İlk yarıda nasıl 30 puan aldıysak daha iyisini yapacağız. Ama eksik arkadaşların takıma geri gelme süreci uzadı. Bu maçtan sonra belki Eskişehir maçından, Rize maçından sonra takımda olacaklar gibi görünüyor. Bizim bir iki haftalık sıkıntı yaşayacağımız şeklinde öngörümüz var. Ondan sonra ilk yarıda kazandığımız puanların üzerine koyacağız. Oyuncularıma, kadroma güveniyorum, inanıyorum. Her takım şanssızlık yaşayabilir. Önemli olan bunu en kısa sürede sonlandırmak. Sahanın dışında ne gelişirse gelişsin, biz onunla ilgilenmeyeceğiz. Fenerbahçe maçını kazanmak için büyük bir mücadeleye gireceğiz" diyerek sözlerini sonlandırdı.

Spor