Şenol Güneş'ten milli takıma yeşil ışık

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, 2-1 galip ayrıldıkları Yeni Malatyaspor deplasmanın ardından basın toplantısında konuştu.

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
Şenol Güneş'ten milli takıma yeşil ışık

Adı bir süredir milli takım ile anılan Şenol Güneş milli takım sorularının sorulması üzerine, "Sezon sonunda oturup konuşuruz" diyerek milli görevi istediğini ifade etti. Güneş ayrıca yönetimin milli takımla görüşmek üzere kendisine izin verdiğini de dile getirdi. Ay-Yıldızlı ekipte teknik direktör Mircea Lucescu ile yollar ayrılmıştı.

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, milli takımla ilgili, “Milli takımla konuşulacak bir şey yok. Şu anda Beşiktaş’ın çalışanıyım ama böyle bir durum olduğunda sezon başı anlaşabileceğimi söyledim. Çünkü kulüp de buna izin verebildiği için zaten bir sorun gözükmüyor. Onu da konuşacağız, zannediyorum yakın zamanda federasyondan böyle resmi bir şey gelirse sezon sonunda anlaşmak üzere değerlendireceğimiz bir durumdur. Şu anda böyle bir anlaşma yok olduğu zaman açıklarız, bu tip görüşmeler oldu olabilir, bekliyoruz” dedi.

'İnsan duramıyor'

Güneş, “Buraya geldiğimizde rakibin puanı 34’tü gayet başarılı bir sezon geçirdiler, iyi bir uyum yakaladılar, önemli oyuncuları var. Savunma açısından da az gol yiyen, az mağlup olan, dirençli ve savaşçı bir takıma karşı oyuna iyi başladık. 2-3 pozisyonda topu iyi kullansaydık, golü daha erken bulabilirdik ama olmadı. Daha sonra rakip oyuna ortak oldu. Kırmızı karttan sonra oyun tabi daha lehimize gelişti ama galibiyeti hak ettik. Yediğimiz golde hata yaptık bu hataları doğru bulmuyorum ama böyle bir takıma karşı 3 puan aldığımız için oyuncularımı tebrik ediyorum. Hatalarımızı değerlendirip dersler çıkaracağız” şeklinde konuştu.

Güneş, sahada birkaç pozisyona sinirlendiğini ifade ederek, “Sahada anormal şeyler olunca insan normal duramıyor. İkinci yarının başında 2-3 gol kaçırdık. Maçta adrenalin yükselince sakin kalamıyorsun, çok top kayıpları yaptık. Biraz sinirli olduğumu kabul ediyorum, bunlara sinirlendiğim doğrudur” dedi.

60 Saniyede Gün Özeti: