Samet Aybaba’dan Balotelli isyanı!

Samet Aybaba’dan Balotelli isyanı!
Adana Demirspor ile yollarını ayıran deneyimli teknik adam Samet Aybaba Balotelli ile yaşadıkları hakkında konuştu.

Geçen sezon Adana Demirspor’u Süper Lig ‘e çıkaran ve yeni sezonda da takımında başında devam eden Samet Aybaba takımı ile yollarını ayırdı. Deneyimli teknik adam ayrılığın ardından Fanatik’ten Orhan Yıldırım’a özel açıklamalarda bulundu.

‘Süper Lig tecrübesi olan oyuncular transfer edilmedi’

Ayrılık süreci hakkında konuşan Samet Aybaba, “Böyle bir şey olamaz. Balotelli’yi oynatıyorum, neden oynatıyorsun diye karışıyorlar. Oynatmıyorum, bu kez neden oynamıyor diye karışıyorlar. Her şeye karışmaya kalkanlar var. Süper Lig tecrübesi olan oyuncular transfer edilmedi. Ortam bizim çalışmamıza elverişli halden çıktı. Başarılar diliyorum. Taraftar hep kalbimizde olacak” ifadelerini kullandı.

Adana Demirspor ilk 3 hafta sonunda 2 puan toplarken galibiyet alamadı. Çok tartışılan isimlerden Balotelli bir asist yaparken Belhanda ise üç maçta da ilk 11’de başladı ancak 90 dakikayı tamamlayamadı.

Murat Sancak 'Balotelli ile alakası yok' demişti

Adana Demirspor Kulüp Başkanı Murat Sancak, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Hiç kimse takımın üstünde değildir, Balotelli de değildir. Ülkesine giderken ‘Bu şekilde tepkilere devam edeceksen, hiç dönme’ denildi. Samet hocayla yolların ayrılması herhangi bir futbolcu yüzünden değildir. Kol kırılır, yen içinde kalır. Bu nedenle niçin, neden gibi cevaplar aramayın” denildi.