Pereira, Yıldırım’a ilkelerini sıraladı!

Fenerbahçe'nin yeni hocası Vitor Pereira, Başkan Aziz Yıldırım ile ilk buluşmasında ilkelerini sıraladı.Fenerbahçe’nin yeni teknik direktörü Vitor Pereira, kulüp başkanı Aziz Yıldırım ile bir araya geldi. Portekizli teknik...

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
Pereira, Yıldırım’a ilkelerini sıraladı!

Fenerbahçe'nin yeni hocası Vitor Pereira, Başkan Aziz Yıldırım ile ilk buluşmasında ilkelerini sıraladı.

Fenerbahçe’nin yeni teknik direktörü Vitor Pereira, kulüp başkanı Aziz Yıldırım ile bir araya geldi. Portekizli teknik adam, yeni sezonda takımının nasıl bir sistemle oynatacağıyla ilgili ipuçları verdi. Önceki akşam İstanbul’a gelen ve dün kulüp binasında mesai yapan Pereira, statta incelemelerde bulundu, müzeyi gezdi ve futbolcular hakkında bilgi topladı. Görüşmede transfer çalışmaları hakkında da bilgi aldı. İşte ana başlıklar…

– Çalıştırdığı takımlarda hücum ağırlıklı futbol oynatmasıyla tanınan Pereira, 3 forvetle oynamak istediğini ifade etti ve “Saha içindeki dizilişimizde sistem 4-3-3 ya da 4-1-2-3 olacak” mesajını verdi.

– Golü düşünen ve ofansif oyun anlayışını kendine ilke edinen Portekizli çalıştırıcı, “İç sahada gol yemeyen bir takım, dış sahada ise bol gol atan bir takım olacak. Derbiler benim ilacımdır” ifadesini kullandı.

– Başkana üstü kapalı göndermede bulunan Pereira, “İşime karışılmasına izin vermem. Böyle bir ortamın oluşmasına seyirci kalmam. Müdahale olduğu zaman bırakırım. Sahada tek patron benim” dedi.

– İdmanlarda çalışmayan futbolcuya forma şansı vermeyeceğini dile getiren 46 yaşındaki teknik adam, “İdmanlar da sert geçecek. Benim takımımda forma giyen her futbolcu gol atacak” diye konuştu.

– Şükrü Saracoğlu Stadı’nın muhteşem bir konumda olduğunu dile getiren Pereira, “Bu statta inanılmaz bir atmosfer yaratacağız, büyük başarılara imza atacağız. Taraftarla bütünleşeceğiz” dedi.

– Mevcut kadroya 5 yeni transfer isteyen başarılı teknik adam, “1 stoper, 1 ön libero, ceza sahasında hızlı bir santrafor, iki de kanat oyuncusuyla yola çıkacağız ve şampiyon olacağız” yorumunu yaptı.

Spor