Ronaldo, Arda Güler'e Ne Dedi?

Son zamanlarda genç yaşına rağmen başarılarıyla takım fark etmeksizin ülkenin her ferdinin göğsünü kabartan Arda Güler, Gürcistan’a attığı golle Cristiano Ronaldo’nun tarihi iki rekorunu birden elinden almayı başarmıştı. Portekiz maçının ardından ise Ronaldo, Arda Güler’i adeta görmezden geldi.

Çıktığı her maçta, attığı her golde kendisinden gururla söz ettirmeyi başaran genç yetenek Arda Güler Türkiye-Gürcistan maçında milli formayı giyerek tarihi bir gole imza atmayı başarmıştı.

Avrupa gündemini sallayan golde 18 yaşındaki Arda Güler topu 26 metre mesafeden sol ayağıyla yaklaşık 118 kilometre hızla gönderdi.

TARİHE GEÇTİ! RONALDO'NUN REKORUNUN YENİ SAHİBİ OLDU

Gürcistan filelerini harika golle havalandıran Arda Güler, büyük turnuvalar (Dünya Kupası & Avrupa Şampiyonası) tarihinde gol atan en genç Türk oyuncu oldu (19 yaş 114 gün)

Arda Güler ayrıca 19 yaş 114 gün ile Cristiano Ronaldo'yu (2004; 19 yaş 128 gün) geride bırakarak Avrupa Şampiyonası tarihinde çıktığı ilk maçta gol atan en genç oyuncu oldu.

GÖRMEZDEN GELDİ

Dün gerçekleşen Türkiye-Portekiz maçında Portekiz Türkiye’yi 3-0 mağlup etmişti. Maç sonunda ise sosyal medyada çok konuşulan bir olay yaşandı. Türkiye-Gürcistan maçında Ronaldo’nun iki rekorunu birden elinden alan Arda Güler, maç sonu Ronaldo’ya selam vermeye gitti. Ancak bu selamlaşma gerçekleşmedi. Birçok haber sitesi ve sosyal medya kullanıcısı da bu gerçekleşemeyen selamlaşmayı Ronaldo’nun Arda Güler’i görmezden geldiği şeklinde yorumladı.

s-98a9b72fe4374d09e7813a36801937d78f98da1d.webp

ÖNCE SARIOĞLU, ŞİMDİ GÜLER

Sosyal medyada büyük bir kitle ise Sabri Sarıoğlu olayını hatırlatarak Ronaldo’nun bilerek bu tavrı sergilediğini belirtti. Bir maç sonunda da Ronaldo’nun Melo ile sohbeti sırasında Sabri Sarıoğlu’nun kendisiyle selamlaşması da olay olmuştu. Ronaldo’nun o zaman da dönemin başarısıyla çok konuşulan isimlerinden biri olan Sarıoğlu’nu görmezden geldiği belirtilmişti.

gqtf1bdwwaabkci.jpeg

CRİSTİANO RONALDO, ARDA GÜLER'E NE DEDİ?

Real Madrid'e yakınlığı ile bilinen Defensa Central'de yer alan habere göre Cristiano Ronaldo, soyunma odasında Arda Güler'e gülümseyerek "Real Madrid'de her zaman her şeyi kazanmak için çıkarsınız, ruhun hala aynı olduğunu görüyorum..." dedi.