Okan Buruk'tan Transfer Açıklaması

Okan Buruk'tan Transfer Açıklaması
Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk, takımın Avusturya kampında gerçekleştireceği antrenman öncesi transfer dönemi ve Michy Batshuayi'nin takıma katılmasıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Yeni sezon için hazırlıkları kapsamında Avusturya'da kampa giren Galatasaray, antrenmanlara başladı. Sarı-Kırmızılı kulübün teknik direktörü Okan Buruk, idman öncesi açıklamalarda bulundu.

TRANSFER AÇIKLAMASI

okan-buruk-7.jpg

Transfer sürecine ilişkin konuşan Buruk, "Transfer konusunda en az endişeli olması gereken Galatasaray taraftarı olmalı. En sabırlı olması gereken Galatasaray taraftarı. Çok çalışıyoruz transfer için. Transfer yapmak için hiçbir zaman transfer yapmadık. Galatasaray taraftarını erken değil, doğru transferle mutlu edeceğiz. İstediğimiz ve görüştüğümüz oyuncular var. 1-2 gün sonra da daha sonra da olabilir. Burada en doğru transfer sabırla birlikte olacak. Düşündüğümüz mevkiler var ama hiçbir eksiğimizde yok baktığımızda. Sağ bek ve orta saha transferi... Bunu hep söyledik, hep düşünüyoruz." dedi.

"BATSHUAYI'Yİ ÖNCE 2'Lİ KULLANACAĞIZ"

michy-batshuayi-6-001.jpg

Tecrübeli teknik adam Michy Batshuayi'nin transferine ilişkin ise "Biz oyun formatı olarak tam 4-2-3-1 oynamıyoruz. Mertens zaten forvet özellikli bir 10 numara. Rakibi karşılarken her zaman ikili karşılıyoruz. Michy Batshuayi'yi bu sistem içerisinde önde 2'li kullanacağız. Michy'nin avantajı tabi çok hızlı bir şekilde geldi ve takıma katıldı. Geçen sene de burada oynuyormuş gibi çok hızlı adapte oldu. Takımı tanıyor, ligi tanıyor bu anlamda bizim için çok önemli bir transfer oldu." ifadelerini kullandı.

YABANCI SAYISI

galatasaray-26.jpg

Yabancı kuralına da değinen Buruk, "Her mevkiyle ilgili çalışmamız var. Ben hep mevkileri söylüyorum ama elimizde çok iyi oyuncularımız var. Uzun vadede takımı başarıya götürecek oyuncular bakıyoruz. Ülkemizde çok hızlı her şey değişiyor. Bu sene de bir anda 12 yabancıya indi. Adapte olma sorunu oluyor. İstediğiniz gibi transfer yapamayacaksınız. Elinizdeki oyunculardan bazılarını göndermek zorundasınız. 12 yabancı sizi kısıtlıyor. 2 tane yabancı oyuncu olmak istiyoruz, onun yanında Türk opsiyonlar da olursa bakacağız." şeklinde konuştu.

"BARIŞ ALPER'İN ÖNÜ ÇOK AÇIK"

baris-alper-yilmaz-8.jpg

Barış Alper Yılmaz'ın EURO 2024'teki performansıyla ilgili konuşan Okan Buruk, "Turnuvaya baktığımızda milli takım olarak 2 tane oyuncu ön plana çıktı. Barış Alper Yılmaz ve Ferdi Kadıoğlu ön plana çıktı. Barış Alper'i bu turnuvaya hazırlayan teknik adam olarak bu beni çok sevindirdi. 70 maç oynadı. Hem fiziksel hem mental olarak yürütmek bu durumu Barış'ın başarısı. Abdülkerim de Kerem de Kaan da çok fazla maç oynadılar. Milli takıma bu hizmetleri Galatasaray açısından gurur verici, diğer takımlar için de aynı şekilde. Barış Alper'in önü çok açık, tabi bizle beraber önü açık olsun." dedi.