Halk TV Canlı Yayın
Nihat Özdemir TFF başkanlığına adaylığını açıkladı!
Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkan Vekili Nihat Özdemir, federasyonun 1 Haziran'da yapılacak olağan seçimli genel kurulunda başkanlığa aday olduğunu açıkladı.

İşte Özdemir'in açıklamaları...

“Yeni dönemle birlikte yeni bir milli ruh oluşturalım. Ülkemizin ihtiyacı olan beraberliği en güçlü şekilde yaşatalım. Hedefimiz Türk futbolunu daha da yukarılara çıkarmak ve istikrarlı biçimde dünya sıralamasında ilk 10’da yer almasını sağlamak olacaktır.”

“Daha başarılı Türk futbolu için omuz omuza vererek çalışmamız gerektiğine inanmaktayım. İnşallah yeni federasyonumuzla birlikte çalışmalara hızla devam edeceğiz. Futbol ailesinin önemli aileleri var. Süper Lig, 1. Lig, 2. Lig ve 3. Lig kulüpler birliğidir. Bu birlikler ile iyi diyaloglar sürdürerek görevimizi sürdürmek istiyoruz. Kurumsal çalışma düzeni bir numaralı önceliğimiz olacaktır.”

“LİYAKATA GÖRE GÖREVLENDİRECEĞİZ”

“Bütün kurullarımızın bağımsız çalışmasına önem vereceğiz. MHK, PFDK ve Tahkim Kurulu Beylerbeyi’nde çalışacak. Kulüp lisans reformları için de tüzük değişikliklerimizi onayladık. Kurullarımızda çalışacak arkadaşlarımızda en önem vereceğimiz konuların başında liyakat olacaktır. Layık olan arkadaşları göreve getireceğiz.”

“SPONSORLUK İÇİN KOMİTELER KURULACAK”

“Sponsorluk gelirlerimizin artması için çalışmalar yapacağız. Anlaşmalar için yeni komiteler kurarak etkin bir çalışma ortamı yaratacağız. UEFA’da olduğu gibi yeni bir organizasyon şemasıyla yola devam etmek istiyoruz.”

“MEVCUT YÖNETİMDEN ARKADAŞLAR OLACAK”

“Federasyona yeni isimler sunmayı planlamaktayız. Mevcut kadrodan da isimler olabilir. MHK ile önce yönetim kurulu seçilecek, daha sonraki günlerde ise MHK, Disiplin Kurulu, Tahkim Kurulu, Gözlemciler Kurulu’nun da başkanı ve üyelerini de atayacağız. Seçildikten belli bir zaman sonra yönetim kurulunun da görüşlerini alarak kamuoyuna açıklayacağız.”

“VAR KAYITLARINI YAYINLAMAYI DÜŞÜNMÜYORUZ”

“Biz IFAB kurallarına göre çalışmak istiyoruz. Şu an böyle bir şey söz konusu değildir. UEFA değişikliğe giderse biz de bu değişime uyarız. Bu aşamada böyle bir şey düşünmüyoruz.”

“BANKALARLA GÖRÜŞÜP BORÇLARI YAPILANDIRACAĞIZ”

“Kulüplere mali açıdan nefes aldırmak için bankalarla görüşüp borçları yapılandırıp, mali disiplin ve sınırlamalar getireceğiz. Adaletten ve rakip takımlara saygı göstermekten başka çarelerinin olmadığını bilmeleri lazım.TFF başkanlığı ya da yönetim kurulu üyeliği kadar zor bir görev olduğunu düşünmüyorum. Hangi kararı alırsan al bir kesim mutlu, bir kesim mutsuz oluyor. Bunu minimuma düşürmek için uğraşacağız ve arkadaşlarımla birlikte inşallah başarılı olacağız”