Muhammed bin Selman'dan Manchester United için inanılmaz teklif!

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'ın Premier Lig devi Manchester United'ı satın almak için çılgın bir teklifte bulunacağı iddia edildi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
Muhammed bin Selman'dan Manchester United için inanılmaz teklif!

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman, çılgınlıklarına bir yenisini daha eklemeye hazırlanıyor. Daha önce kendi ülkesindeki kulüplerin 340 milyon dolarlık dış borcunu silen 33 yaşındaki prensle ilgili gündeme bomba gibi düşen bir iddia ortaya atıldı.

Ada'nın en yüksek tirajlı gazetesi The Sun'da yer alan habere göre bin Selman, Manchester United'ı satın almak için kesenin ağzını sonuna dek açtı. Gazete, Suudi prensin Glazer ailesi'ne tam 3.8 milyar sterlinlik (4.3 milyar euroluk) mega bir teklif sunduğunu kaydetti.

Kulübü 14 yıl önce 790 milyon sterline satın alan Glazer ailesinin bu satışın gerçekleşmesi hâlinde 2.2 milyar sterlin gibi çılgın bir kâr elde edeceği kaydedildi.

Öte yandan Selman'ın United'a sahip olmak istemesinin altında Şeyh Mansur'un sahibi olduğu Manchester City'le rekabet etme arzusunun yattığı ifade ediliyor. Selman'ın mensubu olduğu Suudi Kraliyet Ailesi'nin serveti ise 890 milyar sterlin. (Fanatik)