LeBron'dan tepki çeken 'Yahudi' paylaşımı!

NBA'in süperstarlarından LeBron James'in Instagram'da yaptığı paylaşımda, 'Bu Yahudi parasını alıyoruz ve her şey koşer' Bu Yahudinin parasını alıyorduk ve her şey koşerdi' sözlerine yer vermesi ABD'de yaşayan Yahudiler başta olmak üzere...

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
LeBron'dan tepki çeken 'Yahudi' paylaşımı!

NBA'in süperstarlarından LeBron James'in Instagram'da yaptığı paylaşımda, 'Bu Yahudi parasını alıyoruz ve her şey koşer' Bu Yahudinin parasını alıyorduk ve her şey koşerdi' sözlerine yer vermesi ABD'de yaşayan Yahudiler başta olmak üzere birçok kesimin tepkisini çekti.

Sezon başında Cleveland Cavaliers'dan ayrılarak Los Angeles Lakers'ın yolunu tutan NBA süperstarı LeBron James, kendisine ait Instagram hesabından yaptığı paylaşımda kullandığı ifadeler, ABD kamuoyunda özellikle Yahudi çevrelerce tepkiyle karşılanırken, James'ın ifadelerinin Yahudi karşıtı ve ırkçı olduğu yönünde birçok yorum yapıldı.

Amerikalı rapçi 21 Savage'a ait 'ASMR' isimli şarkının sözlerini paylaşımına taşıyan James, gönderisinde, ‘Bu Yahudi parasını alıyoruz ve her şey koşer' (Koşer veya Kaşer, Yahudilik inancına göre; yenilmesi ve kullanılmasında dinen bir sakınca bulunmayan ürünlerdir) ifadelerine yer verdi.

Sosyal medyada ünlü yıldıza tepki yağarken, ABD'li iş insanı Darren Rovell James'e, "Git bir Yahudi bul ve yazlarını onlara okut. Mesela, Adam Silver (Ulusal Basketbol Ligi Komisyonu (NBA) üyesi), Dan Gilbert (NBA takımlarından Cleveland Cavaliers'ın ortaklarından) veya David Stern'e (1984-2014 yılları arasında NBA başkanlığı yaptı) okut ve sonra bana nasıl tepki verdiklerini anlat" sözleriyle tepki göstermişti.

'KULLANDIĞIM İFADELER YÜZÜNDEN EĞER BİRİNİ KIRDIYSAM ÖZÜR DİLERİM'

Daha sonra Pazar günü Los Angeles Lakers'ın Memphis Grizzlies'e 107-99 mağlup maç sonunda ESPN'e açıklamalarda bulunan Lebron James, "Kullandığım ifadeler yüzünden eğer birini kırdıysam özür dilerim" demişti.

'NBA YÖNETİMİNİN LEBRON JAMES'E CEZA VERMEK GİBİ BİR PLANI YOK'

Öte yandan, gazeteci Adrian Wojnarowski konu hakkında yaptığı açıklamada, NBA yönetiminin Lebron James'e açıklamalarından ötürü para cezası verme planının olmadığını aktardı.