"Kimse Bizim Zekamız İle Oynamasın"

BEŞİKTAŞ Kulübü Basın Sözcüsü Metin Albayrak, Siyah-beyazlı takımın 2-0 geriden gelip 2-2'lik skor ile ayrıldığı Medipol Başakşehir maçı sonrası açıklamalarda bulundu.Metin Albayrak, karşılaşmanın hakemi Ali Palabıyık...

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
"Kimse Bizim Zekamız İle Oynamasın"

BEŞİKTAŞ Kulübü Basın Sözcüsü Metin Albayrak, Siyah-beyazlı takımın 2-0 geriden gelip 2-2'lik skor ile ayrıldığı Medipol Başakşehir maçı sonrası açıklamalarda bulundu.

Metin Albayrak, karşılaşmanın hakemi Ali Palabıyık ve MHK'yı eleştirerek, "Kimse bizim zekamız ile oynamasın" dedi. Albayrak, "Maalesef dönüp dolaşıp yine aynı yerlere geliyoruz. Hakemlerle ilgili pozisyonlar daha öne çıkıyor ve futbol hep arka planda kalıyor. Biz kendimize herhangi bir adaletsizlik yapılmasını istemiyoruz, biz adalet sağlanmasını istiyoruz. Kamuoyunda her şey, herkesin gözünün önünde. Ziraat Türkiye Kupası'nda yapılan hakem hatalarından sonra MHK, Tolga Özkalfa'yı ödüllendirmedi, ceza verdi ve bu haftaki maçlara vermedi. Demek ki biz haklıyız. Bu haftaki maçta da 2 kritik pozisyon var. Mahmet Batdal, kendisi bile kırmızı kart gördüğünü düşünüp oyundan çıkarken arkadaşları geri çekiyor, ama ne hikmetse hakem görmüyor. Öbür tarafta İsmail'e, Mahmut vuruyor onu görmüyor. Doka oradan basıyor, onu görmüyor. Onu görme, bunu görme ne olacak? Sezon başında başkanımız konuştu, biz her şeyi görecek durumdayız, kimse bizim zekamız ile oynamasın. Atamalarla ilgili ne oluyor, her şeyi biliyoruz. Herkes ev ödevini iyi yapsın. Biz kendi ödevimizi iyi yapıyoruz, çıkıyoruz takımımız aslan gibi oynuyor. Kimse bizi şampiyonluk hedefimizden alıkoyamaz. Bu sene inşallah şampiyon olacağız" şeklinde konuştu.

"GALİP DE GELEBİRLİRDİK AMA OLMADI

Başakşehir ile oynadıkları karşılaşmayı da değerlendiren Metin Albayrak, çok güzel ve zevkli bir maç olduğunu söyledi. Albayrak, "Öncelikle çok güzel bir maç oldu. Başakşehir'i de tebrik ediyorum. 2-0'dan geri döndük. Bunlar büyük takımların geri dönüşleri. Futbolcularımızı da tebrik ediyorum, güzel bir ikinci yarı oyunu ile geri dönüş yaptık. Mağlup da olabilirdik, ama güzel bir maç oldu ve buraya gelen taraftarımıza teşekkür ediyoruz. Ancak tabii ki ligin sonlarına doğru gelindi. Artık zor maçlar var, herkes puan hesapları yapıyor. Şampiyonluk yolunda ve küme düşme hattında her takım varını yokunu ortaya koyuyor. İlk yarıda çok pozisyonumuz vardı, ama olmayınca olmuyor işte, futbolun da güzelliği burada. Hiç ummadığımız bir anda gol yedik ve mağlup duruma düştük. İkinci yarıda da inancımızı kaybetmeden çıktık beraberliği yakaladık. Galip de gelebilirdik ama olmadı" ifadelerini kullandı.

Beşiktaş'ın eksik maçları hakkında da konuşan Metin Albayrak, takımın bu durumun altından kalkabilecek güçte olduğunu söyledi. Albayrak, "Biz büyük bir takımız ve bunun altından kalkmasını biliriz. Oynamadığımız maçlar hakkında varsayım yapmak doğru değil. Biz o yüzden önümüze bakacağız. Her maçımızı kazanıp yolumuza devam edeceğiz" dedi.

Bu video Adobe Flash Player'ın son sürümünü gerektirmektedir.

Adobe Flash Player'ın son sürümünü indirin.