Ibrahimovic transferinde sponsor desteği

Ibrahimovic transferinde sponsor desteği
Paris Saint Germain'den ayrılması gündemde olan Ibrahimovic için devreye giren Milan'a sponsorundan destek geldi.Galatasaray’ın da transfer gündeminde olduğu iddia edilen ancak yüksek maliyeti nedeniyle askıya alınan Zlatan Ibrahimovic,...

Paris Saint Germain'den ayrılması gündemde olan Ibrahimovic için devreye giren Milan'a sponsorundan destek geldi.

Galatasaray’ın da transfer gündeminde olduğu iddia edilen ancak yüksek maliyeti nedeniyle askıya alınan Zlatan Ibrahimovic, gün geçtikçe Milan’a yaklaşıyor.

Paris Saint Germain’den ayrılmasına kesin gözüyle bakılan Ibrahimovic için devreye giren Milan, yaklaşık bir haftadır transferi sonlandırmak için çabalıyor. İtalyan devinin CEO’su Adriano Galliani’nin Ibrahimovic’in menajeri ile büyük ölçüde anlaştığı ve Paris Saint Germain yönetimini ikna etmek için yoğun çaba harcadığı öğrenildi.

Ibrahimovic’e yıllık 6.5 milyon Euro önermeye hazırlanan Milan’a, sponsoru Adidas’tan sürpriz bir destek geldi. İsveçli yıldız ile anlaşma zemini arayan Alman spor firmasının, transferi gerçekleşmesi için Ibrahimovic’e baskı yapacağı iddia edildi. Böylece Milan’ın da sponsorluğunu yapan Adidas, bir taşla iki kuş vurmayı planlarken, İtalyan ekibi de gol yollarındaki sıkıntısını çözecek bir yıldıza sahip olacak.

Milan’ın, Ibrahimovic transferini gerçekleştirememesi halinde Carlos Tevez ya da Alexandre Lacazette isimlerine yöneleceği belirtiliyor.