Galatasaray’dan Victor Nelsson Kararı

Galatasaray’dan Victor Nelsson Kararı
Galatasaray, Victor Nelsson'un sözleşmesini 2028'e kadar uzatacak. Maaşına da zam yapılacak. Danimarkalı stoper, takımın Avusturya kampına katılacak.

Galatasaray, geçtiğimiz sezon şampiyonlukta büyük katkı yapan Victor Nelsson ile yola devam ediyor. EURO 2024’ü sakatlık nedeniyle kaçıran Nelsson, 9 Temmuz’da başlayacak Avusturya kampında olacak. Yönetim, başarılı savunmacının sözleşmesini 2028’e kadar uzatmayı planlıyor.

SÖZLEŞMESİ UZATILACAK

Geçen sezonun ilk yarısında oynamadığı için mutsuz olan Victor Nelsson, formasını geri aldı. Şampiyonluğa katkı sağlayan Danimarkalı stoper, Galatasaray’ın gözdesi oldu. Kulüple 2 yıl daha sözleşmesi bulunan 25 yaşındaki oyuncu, yıllık net 1.2 milyon Euro kazanıyor. Galatasaray, Nelsson’u bırakmak istemiyor ve sözleşmesini 2028’e kadar uzatmak istiyor.

MAAŞINA ZAM YAPILACAK

Teknik direktör Okan Buruk’un çok memnun olduğu Nelsson’un maaşına da zam yapılacak. Yönetim, başarılı savunmacının ücretine artış yaparak motive etmeyi planlıyor. Nelsson, Avusturya kampına katılarak yeni sezon hazırlıklarına başlayacak. Yönetim, 25 milyon Euro serbest kalma maddesi bulunan oyuncuyu Avrupa takımlarına kaptırmak istemiyor.