Galatasaray'da Belhanda tamam

Galatasaray'da Belhanda tamam
Galatasaray, Dinamo Kiev'den Faslı futbolcu Younes Belhanda ile resmi sözleşmeye imzalayarak, kadrosuna kattı

Ali Sami Yen Türk Telekom Spor Kompleksinde düzenlenen imza töreniyle Younes Belhanda kendisini sarı kırmızılı renklere bağlayan 4 yıllık sözleşmeyi imzaladı.  Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Özbek'de yer ald törende, "Belhanda Galatasaray'ın eksik noktalarından bir tanesiydi. Kendisine Galatasaray ailesinde başarılar diyorum" diye konuştu.

Cimbom'un yeni transferi Younes Belhanda ise "Galatasaray ailesine dahil olmaktan çok mutluyum. Türkiye'nin en önemli ailesine katılmaktan çok gurur duydum"diye konuştu.

Galatasaray ile 4 yıllık sözleşme imzalayan Faslı yıldız, basın mensuplarının da sorularını cevapladı. Montpellier Kulübünün dün vefat eden başkanı Louis Nicollin'in "Ölsem Belhanda'yı Türkiye'ye göndermem" sözü ile ilgili olarak "Bu konuda söylenecek çok şey yok. Louis Nicollin bana çok şey öğreten,destek veren ve çok şey katan bir insandı. Hayat rastlantılarla dolu" şeklinde konuştu.

Galatasaray'dan önce Fenerbahçe ve Beşiktaş'tan da geçmiş yıllarda teklif aldığını belirten Younes Belhanda "Daha önceki yıllarda Fenerbahçe ve Beşiktaş'tan da teklif vardı. Ama ben Galatasaray'ı bekledim. Burası Türkiye'nin 1 numaralı takımı ve Avrupa'da da en başarılı Türk takımı. Burayı seçmem de önemli olan etkenler bunlar. Bu konuda çok konuşmaya gerek yok" ifadelerini kullandı.

Snijder ile oynamak çok güzel olacağını belirten Faslı yıldız, "Atacağım goller sonrası taklalı gol sevincimi yaşayacağım"dedi.

Etiketler :