Terim'in Yunanistan Defteri Kapandı

Terim'in Yunanistan Defteri Kapandı
Yunan ekibi Panathinaikos'u çalıştıran Fatih Terim, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla ayrılığı duyurdu.

Yunanistan Ligi'nde art arda alınan kötü sonuçlar sonrası komşu basınında Fatih Terim'e tepki giderek büyüdü. Eleştirileri oklarının hedefinde olan Terim için Yunan basınında son 2 lig maçı ve kupa finaline çıkamayabileceği belirtiliyordu.

Hem alınan başarısız sonuçlar hem de yapılan baskı sonrası Fatih Terim, 6 aylık Panathinaikos macerasını sonlandırdı.

"BAŞKANLA GELECEK SEZON PLANLARIMIZ UYUŞMADI"

Tüm bu yaşananların ardından tecrübeli teknik adam, Yunan ekibiyle ayrılığını duyurdu. Fatih Terim yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi;

"Geçtiğimiz Aralık ayından bu yana ekibimle birlikte var gücümüzle çalıştığımız Panathinaikos Futbol Kulübü'nde hedefimiz 2023-2024 sezonunu şampiyon tamamlamak, çok kıymetli Panathinaikos taraftarlarına 13 senedir kavuşamadıkları şampiyonluğu hep beraber yaşatmaktı. Dün akşam bir araya gelerek durum değerlendirmesi yaptığımız Sayın Başkan Alafouzos ile, 2024-2025 sezonu için planlarımızın uyuşmadığı sonucuna vardık. Bu değerlendirme neticesinde, profesyonel ilişkimizin devam etmemesinde karar kılındı.

Atina'da geçirdiğimiz altı ay boyunca bizi bağrına basan başta Panathinaikos taraftarlarına, Sayın Başkan Giannis Alafouzos'a, kulüp çalışanlarına ayrıca bana ve ekibime sevgi ve saygısını her fırsatta gösteren futbol kamuoyuna da çok teşekkür ediyorum. Panathinaikos kulübüne bundan sonraki süreçte en içten duygularımla başarılar diliyorum.

Yeni yollar ve yolculukların uzak olmadığı zamanlarda görüşmek dileğiyle.."

FATİH TERİM'İN PANATHINAIKOS KARNESİ

Panathinaikos'la geçtiğimiz yılın aralık ayında anlaşan Fatih Terim Yunan ekibinde 13 maçta görev yaptı.

Terim bu maçlarda 6 galibiyet ve 6 yenilgi elde etti.

Panathinaikos, topladığı 71 puanla Yunanistan Play-off Şampiyonluk Grubu'nda 4. sırada yer alıyor.