Fatih Altaylı: Sergen Yalçın'ı severim ama...

Beşiktaş'la yeni sezon için anlaşma sağlayamayan Sergen Yalçın için Altaylı, 'Sergen’i ne kadar sevdiğimi herkes bilir. Ama Beşiktaş yönetimini haklı buluyorum' dedi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 22 Haziran 2021 14:58
Fatih Altaylı: Sergen Yalçın'ı severim ama...

Geçtiğimiz sezon Beşiktaş'ı ligde ve Türkiye Kupası'nda şampiyonluğa ulaştıran Sergen Yalçın'la Beşiktaş yönetimi uzun süre yeni sözleşme için görüşmüş ancak bir türlü imzalar atılmamıştı. 

Dün gece futbol yorumcusu Rıdvan Dilmen de Beşiktaş'la Sergen Yalçın'ın yollarının ayrılacağını duyurdu. Fatih Altaylı ise gelişmelerin ardından bugünkü köşe yazısında "Beşiktaş yönetimine hak verdiğini" yazdı.

Sergen Yalçın, "Beşiktaş’ta gelişmeler beni doğruladı. Sergen ile Beşiktaş’ın yolları ayrılıyor. Bunu da herkesten önce duyurmuş olduk. Beşiktaşlılardan hayli tepki aldım ama ben haklı çıktım" diyen Altaylı, şöyle devam etti:

"Sergen hem eşdeğer konumdaki isimlerle benzer bir ücret hem de önümüzdeki sezon da şampiyonluğa oynayacak daha iyi bir kadro için yetki isteyince yönetimle ipler kopmuş.

Sergen’i ne kadar sevdiğimi herkes bilir. Geçen yıl en zor dönemlerinde bile destekledim. Ama Beşiktaş yönetimini haklı buluyorum.

Ya taraftarı ve Sergen’i mutlu edecekler ve kulübü batırmaya devam edecekler. Ya da sürdürülebilir bir mali yapıda ısrar edecekler.

Yaptıkları doğrudur. Keşke başka büyük kulüp yönetimlerinde de benzer cesaret olsa idi. Bugün çok daha az borçlu olurlardı." ifadelerine yer verdi.