EURO 2024'te Lamine Yamal Krizi! Maçın 72. Dakikasında Oyundan Çıkması Gerek!

EURO 2024'te Lamine Yamal Krizi! Maçın 72. Dakikasında Oyundan Çıkması Gerek!
2024 Avrupa Futbol Şampiyonası tüm heyecanıyla devam ediyor. Bu akşam Arnavutluk ile karşılaşacak olan İspanya'da Lamine Yamal krizi yaşanıyor. 16 yaşındaki futbolcu Alman yasalarına göre cezayla karşı karşıya.

Almanya'nın ev sahipliğini yaptığı EURO 2024'ün B Grubu üçüncü maçında bugün saat 22:00'da İspanya, Arnavutluk ile kozlarını paylaşacak. Ancak İspanya Millî Takımı'nın 16 yaşındaki oyuncusu Lamine Yamal'ın maçta oynaması halinde takımın Alman yasalarına göre ceza alma riski var.

Almanya'da yürürlükte olan yönetmelikler, 18 yaş altı bireylerin saat 20.00'den sonra çalışmalarını yasaklarken, sporcuların da 23.00'ten sonra duş alma ve medya ile ilgili görevlerini yerine getirmelerini engelliyor.

72. DAKİKADA OYUNDAN ÇIKMASI GEREKİYOR

Bild gazetesinin haberine göre; Yamal, İspanya'nın Arnavutluk ile yapacağı maçta 23.00'ten sonra oynamaya devam ederse, İspanya Milli Takımı yasalara aykırı hareket etmiş olacak. Bu durumda ceza alma riski ortaya çıkıyor. Ancak genç yıldızın maçın 72. dakikasında oyundan çıkmış olması durumunda ise bir sorun yaşanmayacak.