Ekleme: | Güncelleme: 19.05.2020 09:47

Ercan Taner: Liglerin başlatılması E-KO-NO-MİK!

Spor spikeri Ercan Taner, liglerin başlatılma kararının ardından istifasını duyurdu. Taner, istifasının nedenlerini ve liglerin başlatılmasındaki riskleri Halk TV'de Enver Aysever'e anlattı.

Türk futbolunun sesi, spor spikeri Ercan Taner liglerin başlatılma kararının ardından istifasını açıkladı. İstifasının nedenlerini ve korona günlerinde liglerin başlatılmasını Halk TV'de Enver Aysever ile Ayrıntılar'da değerlendiren Ercan Taner, "Liglerin başlatılması E-KO-NO-MİK" ifadelerini kullandı.

Taner'in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

İstanbul'da en son Beşiktaş-Galatasaray maçını anlattım. Seyircisiz bir maçtı. Korona yayılmaya başlıyordu. Bize fazla yok denildi. Daha sonra ben İstanbul'dan ayrıldım. Ailemden 2 kişinin şikâyetleri vardı. Önce kondurmuyorduk. Ateşleri yükselince ambulans geldi ve testleri pozitif çıktı. Bir kişi, bir anda yoğun bakıma kadar gitti. Biri evde karantinada kaldı. Bu beni psikolojik olarak çok etkiledi. Bilim insanları kronik hastalığı olanları uyarıyor. Eşimde de var. Bağışıklık sistemini baskılayan ilaçlar kullanmakta.

Bu yüzden de lig başlatma kararından sonra istifa ettim. Bizim olay biraz farklı; uçağa biniyorsunuz, otobüse biniyorsunuz, otele gidiyorsunuz, sonra stada gidiyorsunuz, bir ekip 50 kişi... Ne kadar kendiniz koruyabilirsiniz? Mutlaka bir yerde hata yaparsınız. Ben de bu riske girmemeye karar verdim. Çünkü bir yerde hata yapacağım. Ben de istifa ettim.

Hayatta her şey ekonomi değil bence. Önemli olan sağlık. 

Karşı çıkan teknik direktörler; Rıza Çalımbay ve Ünal Karaman. Maalesef Türkiye'de milli takım kaptanlarımız, teknik direktörlerimiz var. Bunlar konuştuğu zaman ses getirecek kimseler. Futbolcular da öyle. İskoçya, Fransa, Belçika, Hollanda liglerini bitirdiler. Peki Türkiye'de neden devam ediyor? Türk futbolunda zaten ekonomik bir bunalım vardı. Bir anda Covid-19 yüzünden bu bunalım zirveye doğru çıkınca, kulüpler mali açıdan sallanmaya başladı. Oyuncularla kulüpler arasında mali anlamda sürtüşmeler yaşanıyordu zaten. Bu salgınla zirveye çıktı. Bu iş E-KO-NO-MİK!

Spor