Dursun Özbek'ten Transfer Açıklaması

Dursun Özbek'ten Transfer Açıklaması
Süper Lig'in son şampiyonu Galatasaray'da Başkan Dursun Özbek, yapılacak transferlere ilişkin açıklamalarda bulundu.

Geride bıraktığımız sezonu şampiyon olarak tamamlayan Galatasaray, nokta atışı transferlerle gelecek sezon da şampiyon olmak istiyor. Transfer çalışmalarını emin adımlarla yürüten Sarı-Kırmızılı kulübün Başkanı Dursun Özbek transfer sürecine ilişkin açıklamalarda bulundu.

"ÖZELLİKLE 2, 8 VE 10 NUMARA TRANSFERİ ARIYORUZ"

Yaz transfer sezonuna ilişkin açıklamalarda bulunan Dursun Özbek, "Konuyla ilgili perşembe günü bir toplantı yapacağız. Bazı eksiklerimiz var. Özellikle 2, 8 ve 10 numarada transfer yapmayı düşünüyoruz. Kanat transferleri için yine yerli oyuncularla görüşüyoruz. Yabancı transferinde sınırlamalar geldiği için elimizde satmamız gereken oyuncular da var. Transfer açısından zor bir sene olacak. Avrupa Kupası’nın devam ediyor olması da transferi yavaşlattı. Herkes turnuvadaki oyuncu performanslarına göre transfer yapmayı planlıyor. Biz de temaslarımızı sürdürüyoruz. Takımın omurgasını koruyup, nokta transferler yapacağız. Takımın iskeletini bozmadan takviyeler yaparak önümüzdeki sene yine şampiyon olacağız" ifadelerini kullandı.

DURSUN ÖZBEK'TEN ALİ KOÇ'A GÖNDERME

Galatasaray'ın finansal yapısını düzeltme sözü verdiğini hatırlatan Dursan Özbek, "Bundan 6 yıl önce gelin borç yükünden çıkalım, sürdürülebilir bir finansal yapıya kavuşalım onun ardından da sürdürülebilir sportif başarı gelecektir demiştim. Bu anlamda önümüzdeki birkaç ay içerisinde Bankalar Birliği’nden çıkmış olacağız ve Galatasaray’ın finansal yapısı mükemmel bir hale gelecek. Benim 6 senedir söylediğimi Fenerbahçe Başkanı Ali Koç bugün söylemeye başladı. İşte aramızdaki fark bu." şeklinde konuştu.