Derbi öncesinde Ali Koç ve Fikret Orman'dan dostluk mesajları

Derbi öncesinde Ali Koç ve Fikret Orman'dan dostluk mesajları

Süper Lig'de Beşiktaş ve Fenerbahçe arasında bu akşam saat 21.00'da başlayacak olan derbi maç öncesinde iki kulübün başkanları Fikret Orman ve Ali Koç ortak yayında bir araya geldi. İki kulüp başkanı derbi öncesinde dostluk mesajları verdi.

Ortak yayın saat 15.00'de başladı. Yayını hem Beşiktaş TV hem de Fenerbahçe TV canlı olarak yayınlandı.

Konuşmaya ilk olarak misafir olan Fenerbahçe Başkanı Ali Koç başladı; "Kesinlikle ilk. Hepinize teşekkür ederiz. Başkasının fikriydi, kendi televizyonlarımız var neden kendi tv'lerimizde yapmıyoruz dedik. Umarım diğer kulüplere de örnek olur. Çok çok önemli ebedi dostluk diyoruz ama bunu destekleyecek hareketler yapmıyoruz. Türk futbolunda oluşan bu nefretin son bulması gerekiyor. Bu akşam kazanmaya geldik, Allah'ın izniyle de kazancağız. Ama bu bizim dostluğumuzu etkilememeli. Sahada olan sahada kalır. Basınımızda sağ olsun hep olumsuzlukları yansıtıyor. Son derece önemli bir maç öncesinde burada konuşabilmek çok önemli, bunun içinde tekrardan teşekkür ediyoruz."

Sözü sonra Fikret Orman aldı; "Öncelikle Ali Başkan ve yönetim kurulu arkadaşları hepsi hoş geldiler. Bu bir spor müsabakası... Her maç gazozuna bile olsa önemli bir mücadele. Takımımızı maça hazırlamaya çalışıyoruz ama maç oynanırken aynı taraftar gibi Biz de Beşiktaş tarafı olarak maçı kazanmak istiyoruz. Herkes çok istekli. Takımımızı buradan destekliyoruz başka bir şey yapamıyoruz. İnsanlara iyi bir izlenim hakem hataları ile değil, kora kora bir mücadele olması ve hak edenin kazanmasını istiyoruz. Bunu futbolu oynayan arkadaşlar belirleyecek. Kulüp içinde yapılan rekabetleri yapıldığı zaman yapacağız ama toplumun çoğunluğunu etkileyen durumları da oturup konuşabilmeliyiz."

'LEFTER SEZONUNDA KEŞKE DAHA İYİ BİR YERDE OLSAYDIK'

Lefter dediğiniz zaman aklımıza güzel şeyler geliyor. Türk toplamının ne kadar birbirine karşı sevgili ve saygılı olduğunun en güzel örneklerindendir. Bu sene bize nasip oldu fakat onun adının verildiği sezon çok daha güzel bir yerde olsaydık. Biz de geldiğimizden bugüne kadar ülkemizi ayrıştıracak o kadar şey varken spor bunlardan birisi olmamalı. Taraftarımıza söylediğimiz şey çocuklarıma bile söylüyorum 'Kendinize yapılmasını istemediğiniz şeyleri başkasına yapmayın'

'SORUNLAR İÇİN KAFA KAFAYA VERMELİYİZ'

İlk derbi maçımız Beşiktaş ile oldu. Yine Pazartesi günü oynamıştık. Çağ dışı bir uygulamaydı. Maçta sonra rakip takım taraftarlarını uzun bir süre statta kalınıyor. Yüksek sesle rahatsızlık veriliyor. Büfeler kapatılıyor. Kaldırdığımızı kimseye söylemedik. Daha medeni şartlarda taraftarlarımız maçları izleyecekler. Maç 21.00'de bitmesi 23.00 olacak yani maçları izlemek için 6-7 saat cefa çekiyorlar. Bunlardan çok daha fazla yapılması gerekiyor. Sahada terimizin son damlasına kadar rekabet... Çok ciddi problemlerimiz var, hepimizin problemleri aslında... Kafa kafaya vermeden bunları çözemeyiz. Bizler saha dışında bir masa etrafında toplanıp bunları halletmemiz gerekiyor. Biz Fenerbahçe yönetimi olarak Bugün şu programı yapmamız bile tenkit ediliyor. Bunları yapacağız ve bunlara alışacağız.

FİKRET ORMAN'DAN GALATASARAY BAŞKANINA TELEFON

Kavgadan beslenmememiz gerekiyor. Galatasaray Başkanı'nı aradım, Benfica maçı için başarılar diledim. Dönünce oturalım, konuşalım dedim. Bizim kimseyi ayrıştırma ve barıştırma gibi bir derdimiz yok. Amacımız Türk sporuna hizmet etmek.

ALİ KOÇ'TAN TARAFTARA TEŞEKKÜR

Taraftarımız ne kadar teşekkür etsek azdır. Onlara teşekkür ediyoruz. Bizim bu kötü gidişimiz dönecek. Önümüzdeki sezonun yapılanması ve planlamasını yaptık. Onlar arkamızda olduğu sürece bir adım önce olduğumuzu düşünüyorum. Her takımın taraftarı kendisine göre iyidir. Kalpler bu gecede beraber. Fikret Orman'ın dediği gibi kaybetmek ya da kazanmakta var. Hakem kararları hep konuşuluyor. İnşalah ondan uzak bir maç olur. Ancak dünyanın sonu değil. Biz bu statta büyüdük. Acılı günlerimiz oldu, stada giremediğimiz zamanlarda oldu, rahat olduğumuz, tokat yediğimiz günlerde oldu. Bu stadın geldiği yere baktığınız zaman nasıl ilerlediğimizi görebiliyorsunuz.

FİKRET ORMAN'DAN ESPRİLİ BİTİRİŞ

Koç'uın babası bizim için büyük bir isim. Rahmi Bey'in bizden daha büyük destekleri oldu Beşiktaş'a, locaları bile var. Beşiktaş taraftarına sesleniyor. Fenerbahçe bize misafir olarak geliniyor. 700'ün üzerinden tek başına kombinesi olan kadın var. Centilmen bir kulüp olduğumuzu göstermemiz gerekiyor. Ben Fenerbahçe'yi ağırlamaktan büyük mutluluk duyuyorum. Hayırlara vesile olsun. Sakatlık olmasın. Fenerbahçe'nin bu maçtan sonra yapacağı çıkış için başarılar diliyorum. (gülerek)