Bursaspor'a 'ayran' dopingi

Spor kenti Bursa' hedefiyle Bursaspor'u Bursa Büyükşehir Belediyesi, BESAŞ aracılığıyla ürettiği Bursaspor ayranı gelirlerinin yüzde 10'unu kulübe bıraktı.Büyükşehir Belediyesi'nin şirketlerinden Bursa Ekmek Süt ve Süt Ürünleri...

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
Bursaspor'a 'ayran' dopingi

Spor kenti Bursa' hedefiyle Bursaspor'u Bursa Büyükşehir Belediyesi, BESAŞ aracılığıyla ürettiği Bursaspor ayranı gelirlerinin yüzde 10'unu kulübe bıraktı.

Büyükşehir Belediyesi'nin şirketlerinden Bursa Ekmek Süt ve Süt Ürünleri A.Ş. (BESAŞ) ile Bursaspor Kulübü arasında protokol imzalandı. Bursaspor Kulübü Özlüce Tesisleri'nde gerçekleştirilen protokolle BESAŞ, Bursaspor markasıyla özel olarak üreteceği ayranı satış noktalarında tüketiciye ulaştıracak ve elde edilen gelirin yüzde 10'u da spor kulübüne kalacak. Bursaspor Kulübü Özlüce Tesisleri'nde gerçekleştirilen toplantıya Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ile Bursaspor Başkanı Recep Bölükbaşı, BESAŞ Genel Müdürü Mustafa Bektaş katıldı.

UZUN VADEDE CİDDİ KAYNAK

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, imzalanan protokolle birlikte BESAŞ'ın ayran olarak bundan sonra sadece Bursaspor markalı ürünler üreteceğini, satılan her ürünün yüzde 10'luk gelirinin de kulübe kalacağını söyledi. Önce inşaat süreci sona yaklaşan 45 bin kişilik stadyumun tüm gelirlerini kulübe aktardıklarını, sonra BURFAŞ tarafından üretilen Bursaspor pastası gelirlerinin bir kısmını kulübe bıraktıklarını hatırlatan Başkan Altepe, BESAŞ tarafından üretilecek ayranların Bursalılar tarafından tüketilmesiyle birlikte kentin en önemli markasının ciddi anlamda maddi güç kazanacağını ifade etti. Altepe, Bursaspor kimsenin malı değil, kentin en önemli değeri. İstiyoruz ki herkes sahip çıksın ve kulübümüz güçlü olsun. Türkiye ve Avrupa kupalarında boy göstersin. Dünyanın en önemli kulüpleri arasında sayılsın dedi. Başkan Altepe, kendini biraz Bursalı hisseden herkesi Bursaspor ayranlarını tüketmeye, pastalarını yemeye davet etti.

RECEP ALTEPE'YE TEŞEKKÜR

Bursaspor Başkanı Recep Bölükbaşı ise, BESAŞ tarafından üretilip piyasaya sürülen, gelirlerinin bir kısmı kulübe kalan Bursaspor ayranları nedeniyle Başkan Recep Altepe ve ekibine teşekkür etti. Başkan Altepe'nin her fırsatta Bursaspor'a destek verdiğini, daha önce stadyumun tüm gelirlerini kulübe bırakarak çok anlamlı tarihi bir adım attığını vurgulayan Bölükbaşı, Ayran gelirleri küçük gibi duruyor fakat uzun vadede ciddi katkıları olacaktır. Önemli olan, Bursasporluluk bilincinin oluşmasıdır. Bursaspor yönetimi olarak yaklaşımından dolayı Başkan Altepe'ye teşekkür ediyorum. Sizin yanımızda olmanız, bizleri motive ediyor. Bundan sonra da desteklerinizin artarak devam edeceğine inanıyoruz. İyi ki varsınız, iyi ki Bursasporlusunuz diye konuştu

Konuşmaların ardından protokolü imzalayan Başkan Altepe ve Bölükbaşı, BESAŞ Genel Müdürü Mustafa Bektaş ve yöneticilerle birlikte Bursaspor ayranını içerek şehrin takımına bir destek daha sunmanın mutluluğunu yaşadı.