Halk TV Canlı Yayın
Başakşehir'den Arda Turan açıklaması
Medipol Başakşehir Teknik Direktörü Abdullah Avcı, Berkay ile yaşadığı kavga sonrası gündeme oturan Arda Turan hakkında açıklama yaptı. Abdullah Avcı, saha dışında yaşanan bir olayı saha içine taşımamak gerektiğini söyledi.

Spor Toto Süper Lig’in 10. haftasında deplasmanda karşılaşacağı Atiker Konyaspor maçı hazırlıklarını sürdüren Medipol Başakşehir’de teknik direktör Abdullah Avcı, antrenman sonrası Arda Turan hakkında açıklamada bulundu. Berkay ile yaşadığı kavga nedeniyle uzun süre gündemden düşmeyen Arda Turan’ın saha dışında yaşanan bir olayı saha içine taşımaması gerektiğini belirten Abdullah Avcı “Süreç Arda Turan adına iyi gidiyor” ifadelerini kullandı.

Arda Turan’ın duygusal bir insan olduğunu belirten Abdullah Avcı “Yaşanan süreçten dolayı duygusallık yaşayabilir. Arda Turan saha dışında yaşanan bir olayı saha içine taşımadı. İyi çalışarak bu süreci atlattı. Biz saha içine bakıyoruz. Arda Turan dönüşü için zaten iyi şekilde hazırlanıyordu. Şu anda da çalışmaya devam ediyor. Mutluluğu yakalayacağı yer futbol sahası… Bize ve kendisine katkı sağlayacak yer burası… Arda Turan’ın enerjisi ve performansı çok iyi” dedi.

Abdullah Avcı, Arda Turan’ın sakatlığı nedeniyle sezon başı hazırlık kampında takım ile birlikte olamadığını söylerken “Tam iyileşirken Arda Turan ile birebir görüşüyoruz. Adım adım uzunca Arda Turan’dan nasıl faydalanabileceğimizin planlamasını yapıyoruz. Süreç Arda Turan adına iyi gidiyor. Değerli bir oyuncu, onu yine sahada görmek istiyoruz ve göreceğiz” ifadelerini kullandı.