Ayakkabı parçalandı, hisseler çakıldı!

Ayakkabı parçalandı, hisseler çakıldı!

ABD'de geleceğin yıldızı olarak nitelendirilen basketbolcu Zion Williamson'ın ayakkabısı karşılaşmanın ilk saniyelerinde parçalandı. Geleceğin "Lebron James'i" olarak adlandırılan genç sporcu sakatlandı

ABD'de geleceğin yıldızı olarak nitelendirilen basketbolcu Zion Williamson'ın ayakkabısı karşılaşmanın ilk saniyelerinde parçalandı. Geleceğin "Lebron James'i" olarak adlandırılan genç sporcu sakatlandı. Dünyaca ünlü ayakkabı markasının hisseleri ise büyük değer kaybetti.

ABD'de yıldız olmaya aday Zion Williamson isimli basketbolcu, ayakkabısının karşılaşma sırasında parçalanması nedeniyle sakatlandı.

Müsabakanın henüz 33'ncü saniyesinde yaşanan pozisyonda, Nike marka ayakkabı dış müdahale olmadan neredeyse ikiye ayrıldı.

Kolej basketbolu mücadelesi sırasında yaşanan olayda sakatlanan Williamson, sahayı terk etmek zorunda kaldı.

Takımın koçu, 18 yaşındaki yıldızın hafif bir diz burkulması yaşadığını söyledi.

Duke Üniversitesi'nde oynayan Zion Williamson'ın gelecek NBA seçmelerinde bir numaradan tercih edileceği öngörülüyor.

"Geleceğin LeBron James'i" olarak tanımlanan yıldız oyuncunun yaşadığı olayla ilgili, ünlü isimlerden geçmiş olsun mesajları geldi.

Maçı salonda izleyen ABD'nin eski başkanı Barack Obama, Twitter hesabından "Hızla iyileşmesini umuyorum" mesajını paylaştı.

Hisseler düştü

Geleceğin "Lebron James'i" olarak adlandırılan genç sporcu sakatlanınca. Dünyaca ünlü ayakkabı markasının hisseleri ise büyük değer kaybetti.

BBC Türkçe - NTV

60 Saniyede Gün Özeti