Avrupa üçüncüsü olan Filenin Sultanları yurda döndü

2021 CEV Avrupa Kadınlar Voleybol Şampiyonası'nda yarı finalde Sırbistan'a 3-1 mağlup olduktan sonra Hollanda'yı yenerek Avrupa üçüncüsü olan A Milli Kadın Voleybol Takımı, yurda döndü

2020 Tokyo Olimpiyatları'nda 5'inci olan ve 2021 CEV Avrupa Kadınlar Voleybol Şampiyonası'nda üçüncülük elde eden Filenin Sultanları, Türk Hava Yolları'na (THY) ait uçakla saat 11.30'da Sırbistan'ın başkenti Belgrad'tan İstanbul'a geldi.

Milli takım kafilesi İstanbul Havalimanı'nda çiçeklerle karşılandı. Milli sporcular, yolcuların fotoğraf çektirme isteklerini geri çevirmedi. Belgrad dönüşü İstanbul Havalimanı'nda gazetecilerin sorularını yanıtlayan milli sporcular, uzun bir süredir şampiyonada mücadele ettiklerini ve üçüncü olarak dönmekten büyük mutluluk duyduklarını ifade ettiler.

Milli sporcu Ebrar Karakut, "Ülkemize bronz madalya ile döndüğümüz için çok mutluyuz. Bugünkü başarımız bu takımın yapabileceklerinin sadece göstergesi. Bu ülkeye daha çok başarı getirmek için çok çalışacağız. Hedefimiz bir sonraki turnuvada altın madalya olacak" dedi.

ekran-resmi-2021-08-31-20-38-17.png

4 ay gibi bir sürede iki şampiyonaya katıldıklarını ifade eden takım kaptanı Eda Erdem, "Çok mutluyuz ve çok gururluyuz. Zaten hepimizin yüzleri gülüyor. Çok yoğun geçen 4 ayı geride bırakıyoruz. Milli takım sezonu bizim için çok keyifli geçti. Tüm takım arkadaşlarımı kutluyorum. Avrupa Şampiyonası'nda en çok çalışan ekip bizdik. 5 Mayıs'tan itibaren bu takım durmaksızın çalıştı. Madalya ile bitirdiğimiz için de çok mutluyuz. İnanılmaz bir destek görüyoruz. Bittiği için mutluyuz. Kulüp sezonumuz başlıyor. Pandemiden dolayı Avrupa Şampiyonası ile Olimpiyatlar peş peşe geldi. Çok yorucu bir yaz sezonu oldu. Biraz dinlendikten sonra kendimizi kulüp sezonuna hazırlayacağız" diye ifade etti.