Antalyasporlu Nuri Şahin'den Süper Kupa mesajı

Süper Lig ekibi Fraport TAV Antalyaspor'un tecrübeli ismi Nuri Şahin, takımının Erzurum kampında Demirören Haber Ajansı'na (DHA) özel açıklamalarda bulundu.

Yayınlanma:
Güncelleme: 12 Temmuz 2021 12:29

Süper Lig ekibi Fraport TAV Antalyaspor'un tecrübeli ismi Nuri Şahin, takımının Erzurum kampında Demirören Haber Ajansı'na (DHA) özel açıklamalarda bulundu. Şahin, "Süper Kupa maçımız var, inşallah onu kazanırız. Lig ise çok uzun bir maraton ve bir hedef koymak şimdilik yanlış olur ama rakibini zorlayan, kazanmak için sahaya çıkan, iyi oyunculardan kurulu, taktik disiplinine sahip bir takım olursak, taraftarlarımızla birlikte ki ben daha Türkiye'de taraftar önünde oynamadım, güzel olacağını düşünüyorum" dedi.

"Ligimizin kalitesini artıracak her futbolcu bizi mutlu eder"

Kulüplerin yaptığı ve yapacağı yıldız oyuncu transferleri için değerlendirmede bulunan deneyimli orta saha, "Ligimizin kalitesini artıracak her futbolcu bizi mutlu eder. Bunu bir rakip olarak değil, bir Türk, bir futbolsever olarak değerlendiriyorum. Ligimizin kalitesi artarsa hepimiz için iyi olur; ülkemizin ve ligimizin marka değeri artar. O nedenle tabii ki her zaman ligimizde yerleri var, gelsinler. İnşallah o isimler kalitelerini sahaya da yansıtır ve güzel olur. Bu bir takım oyunu, kimse gelip de tek başına bir şey kazanmadı. Takımlara hayırlı olsun. Büyük isimler, büyük transferler" ifadelerini kullandı.

'Hepimiz üzüldük'

EURO 2020'de Türkiye'nin gösterdiği performans hakkında ise Şahin, "Her zaman söyledim: Aktif bir sporcuyum ve spor bıraksam bile birisini eleştirecek birisi olmadım, o yapıda birisi değilim. Herkes gibi milli takım maçlarını heyecanla bekleyen birisiyim hatta milli takımın İtalya maçının Almanya'da bir kanala analizini de yaptım. Çok heyecanlı gittik, ne yazık ki istediğimiz gibi olmadı ve hepimiz üzüldük. Eminim ki futbolcular ve teknik ekip de de çok üzülmüştür. Biz sevinci de hüznü de çok üst seviyelerde yaşıyoruz. Bu nedenle hayal kırıklıklarına uğrayabiliyoruz. Türkiye A Milli Futbol Takımı için en önemlisi turnuvalara katılmak. 2020 Avrupa Şampiyonası'na gittik, Dünya Kupası Elemeleri'nde iyi pozisyondayız. 2024'te Almanya'da yapılacak olan Avrupa Futbol Şampiyonası, 2026'da Amerika-Kanada-Meksika ev sahipliğinde düzenlenecek Dünya Kupası'na katılmamız lazım. Bu istikrarı sağlarsak her turnuvada olursan bir şekilde sivriliyorsun. 2002'de yaşadığımızı yaşayabiliriz. Benim için en önemlisi milli takımın bu turnuvalarda yer alması. Bizden çok iyi olan takımlar vardı" diye konuştu.