Almanya'da EURO 2024 Coşkusu!

Almanya'da EURO 2024 Coşkusu!
2024 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda bugün karşı karşıya gelecek olan Almanya-İskoçya maçında taraftarlar, takımlarının maçını coşkuyla bekliyor.

EURO 2024, Münih Futbol Arena'da oynanacak Almanya-İskoçya maçıyla bu akşam başlayacak. EURO 2024'e ev sahipliği yapan 10 şehirden Münih, bu akşam oynanacak Almanya-İskoçya müsabakasına taraftarlar akın etti.

2024 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda (EURO 2024) mücadele edecek Almanya ve İskoçya'nın taraftarları, takımlarının maçını coşkuyla bekliyor.

almanyada-euro-2024-coskusu-1.jpg

Münih'e birkaç gün önce gelen İskoçlar, şehrin meydanlarını doldurdu. İskoçlara, Alman futbolseverler de eşlik etti. Kentin simge yerlerinden Marienplatz ve etrafında toplanan İskoç futbolseverler, tezahürat ve marşlar söyleyerek maç saatini bekledi.

Misafir takım taraftarının milli enstrümanları "gayda" eşliğinde coşkulu anlar yaşaması futbolseverlerin de ilgisini çekti.

İskoç erkeklerinin giydiği "kilt" adı verilen kıyafet, taktıkları yöresel şapka ve çantalarla giydikleri kostümler renkli görüntüler oluşturdu.