Alex de Souza'dan "Semih Şentürk" Açıklaması

Alex de Souza'dan "Semih Şentürk" Açıklaması
Antalyaspor, yeni teknik direktörü Süper Lig efsanesi Alex de Souza için imza töreni düzenleniyor. 46 yaşındaki Brezilyalı çalıştırıcı Fenerbahçe'deki takım arkadaşı Semih Şentürk'ün teknik ekibinde yer alıp almayacağını açıkladı.

Süper Lig ekiplerinden Antalyaspor, yeni teknik direktörleri Alex de Souza için imza töreni düzenliyor.

Brezilyalı teknik adam, törende transfer gündemine dair ve Semih Şentürk'ün teknik kadrosunda yer alıp almayacağı konusunda açıklamalarda bulundu.

"ÇOK MUTLU OLDUĞUM BİR ÜLKEYE GELDİM"

Alex de Souza'nın imza törenindeki açıklamaları şöyle;

"Herkesin önünde bir kez daha Antalyaspor başkanına ve yönetime teşekkür ediyorum. Bana burada çok iyi şeyler hissettirdiler. Çok mutlu olduğum bu ülkeye gelmemde vesile oldukları için başkanıma ve yöneticilerime teşekkür ederim.

Aynı şekilde geldiğim günden beri beni burada evimde gibi hissettiren Antalya halkına da teşekkür ediyorum. Burada takıma iyi bir enerji vermek istiyorum. Buraya gelmeden önce de Antalyaspor'a en iyi şekilde hizmet etmek, en iyi şekilde hazırlandığımı da kamuoyuna bildirmek isterim.

2 yıllık kontratımızın olduğu sürede Antalyaspor ile başarılı bir dönem geçirmek istiyoruz. Statta taraftarlarımızı görmek ve onları mutlu etmek istiyoruz. Bu yüzden de çok heyecanlı olduğumu belirtebilirim."

"DOĞRU BÜTÇEYLE DOĞRU İSİMLERE YÖNELECEĞİZ"

Transfer çalışmalarına başladığını söyleyen Alex de Souza, "Geldiğimden beri takımı daha derinden inceleme fırsatı buldum ve daha fazla bilgi sahibi oldum diyebilirim. Mücadeleci ve taraftara seyir zevki veren bir Antalyaspor yaratmak istiyoruz. Doğru bütçeyle doğru isimlere yöneleceğiz." ifadelerini kullandı.

"SEMİH ŞENTÜRK EKİBİMİZDE OLMAYACAK"

Brezilyalı teknik adam, Fenerbahçe'deki takım arkadaşı Semih Şentürk'ün teknik ekibinde yer alacağı iddialarına da cevap verdi. Souza, "Semih Şentürk bizim hoca ekibimizde olmayacak. Ben Brezilya'dan 2 yardımcı antrenör getireceğim. Ayrıca Mehmet Aurelio da teknik ekibimizde olacak." dedi.

"TÜRKİYE'YE GELMEK İSTEYEN FUTBOLCULARI İSTİYORUZ"

Nasıl bir takım kurmak istiyorsunuz sorusu üzerine Alex de Souza, "Rakibiyle çok ciddi mücadelelere girebilen, dengeli, taraftarları stada koşarak getirecek bir takım yaratmak istiyorum. Sistemle konuşmak için henüz erken. Kafamda tabii ki bir şeyler var. Taraftarların izlemekten keyif aldığı bir Antalyaspor'u hayal ediyorum.

Bizim asıl odağımız güçlü ve mücadeleci bir takım oluşturmak. Takımda belli departmanlarımızın ortak düşündüğü isimler var, bunlar üzerinde konuşuyoruz. Burada en önemli etken takımın finansal dengesini bozmamak. Antalyaspor'da oynamak için oyuncularla birlikte olmak istiyoruz.

Bazen güçlü isimlerle kontrat imzalarsınız ama onlardan istediğinizi alamazsınız, bazen de ismi olmayan futbolculardan beklentinizin üstünde verim alırsınız. Biz de Türkiye'ye gelmek isteyen, Antalyaspor'da oynama arzusu olan futbolcuları istiyoruz." şeklinde konuştu.