Ahmet Nur Çebi'den Talisca Ve Ramos Açıklaması

Ahmet Nur Çebi'den Talisca Ve Ramos Açıklaması
Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi görevinin başında olduğunu belirterek, "Sonuna kadar buradayım, Beşiktaş'ın kongresi burada işin bitti diyene kadar." dedi. Anderson Talisca ve Sergio Ramos transferleriyle ilgiliyse Çebi şunları söyledi, "Talisca gündemde. İstenmez mi istenir. Çok istedik ama kulübü hayır dedi.

Ahmet Nur Çebi düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Kısa süre içinde sponsorluk anlaşamları olacağını belirterek sözlerine başlayan Çebi görevinin başında olduğunu söyledi, "Son zamanlarda Beşiktaş ve benim üzerimde oluşturulmaya çalışılan yapay bir baskı var. Bunun üzerine bazı şeyleri açıklamamız gerektiğini düşünüyorum. Bu toplantıyı birkaç hafta sonra sponsorluk anlaşmalarıyla yapmak istiyordum ama biraz öne almak durumunda kaldım. Beşiktaş kongresinde en yüksek oyla seçilmiş ve en zor dönemde göreve gelmiş başkanım. Elektrikleri sönmüş, personel dağılmış, aylardır maaşlar ödenmemiş bir durumdaydı. Şu anda gününde herkese maaşın ödendiği bir kulüp olduk. İşimin başındayım. Hırsızlara, art niyetli insanlara pabuç bırakmayacağım. Sonuna kadar buradayım, Beşiktaş'ın kongresi burada işin bitti diyene kadar. Kongreye saygım sonsuz. Taraftara saygım sonsuz. Taraftarla sorunum yok."

Bilet fiyatları ve transfere ilişkin konuşan Çebi, "Beşiktaş'a hileli hurdalı hiçbir şey yapmam. Açık ve şeffaf olacağımın sözünü verdim. Yıldız transfer hevesi için Beşiktaş'ı ateşe atmam. Bir futbolcunun iki ay maaşını ödemediğinizde futbolcuların kontratını feshedip gitmeye ve kalan maaşlarını talep etme hakkı var. UEFA'ya verdiğimiz bir söz var. 3 yılda Beşiktaş'ı zarar etmeyen duruma getirmemiz gerekiyor. UEFA bizi Avrupa kupalarından men etse ne olacak? Birkaç hafta sonra sponsorluk anlaşmalarını göreceksiniz. Bizim bilet fiyatlarımız inanın rakiplerimizin altında. 500 milyonluk yayın gelirinin 100 milyon dolara düştüğü süreçte birileri 1 liralık transferi nasıl 10 liraya yapıyor? Bunlar TFF'nin konuları, onlar bakacak. Yıldız transfer için Beşiktaş'ı ateşe atamam. TFF iyi niyetliyse, dürüstse ve şeffafsa, evrakları incelediğinde Ali Koç'un 'Ben 10 milyon dolar verdim, bu adam buraya 3 milyon dolara imza atmış' dediğini kale almayacak mı?" dedi.

"Kaos varmış gibi bir hava yaratılıyor"

Ahmet Nur Çebi, takım içindeki dengeyi korumak istediklerini ifade ederek, "Temmuz ağustos ayında yapılan transferlerle şampiyon olunsaydı, hadi yarıaşalım. Koyduğumuz alt ve üst limitler var. Biz bu şekilde başarılı olacağız, kupalarla kaldıracağız. Pandemi döneminde 4 tane kupayı 13 tane arkadaşımızla kaldırmadık mı? Bu ne acelecilik? Beyhude uğraşıyorsunuz. Dışarıda bir kaos varmış gibi bir hava yaratılıyor. Beşiktaş'ın plazasını satarak transfer yapmayacağım. Allah beni 'Paralar nerede?' diye bağrılmasından korusun." açıklamasında bulundu.

Ahmet Nur Çebi, Trendyol Süper Lig'in 2. haftasındaki Pendikspor maçına ilişkin, "(Pendikspor maçında iptal edilen gol) TFF'nin cevabına göre hata var. Hataysa cezasını verdiniz mi, özür dilediniz mi? Bunun kural hatası olarak kabul edilmesini ve maçın tekrar edilmesini istiyorum." ifadelerini kullandı.

Ceyhun Kazancı'nın istifasına değinen Çebi, "Ceyhun kardeşimiz de bu yüzden gitti. O gittiğinden beri onun işlerini yüklendiğim için huzurunuza çıkamadım. Kendisine teşekkür ediyorum. Çok önemli transferler yaptı. Ailesinin baskısıyla gitti." dedi.

"Gerçekte ne istediğini biliyor musunuz?"

Beşiktaş'ın transfer gündeminde yer alan Anderson Talisca ve Sergio Ramos'la ilgili ise Ahmet Nur Çebi şunları söyledi, "Talisca gündemde. İstenmez mi istenir. Çok istedik ama kulübü hayır dedi. Giderken niye engel olamadık dedik içimden. Ramos transferi gündeme geldi. Uğraştık. Olsun dedik. Gerçekte ne istediğini biliyor musunuz? Verebilen varsa verecek. 16.5 milyon euro, artı vergileri 25 milyon euro. İki yıllık kontrat. 50 milyon euro. Kimse sponsor olmak için beni aramadı. Geçtiğimiz sene devre arasında sağlıklı transferler yaptığımızı düşünüyorum. Bunlar da neticelere yansıdı."

"Şenol hoca, 'Bana bu kafada adam yaramaz, bırak gitsin' dedi"

Takımdan ayrılan oyuncular ve Halill Dervişoğlu'nun transfer sürecini anlatan Çebi, "Redmond'ın bir aile sorunu var, bunu biliyorum. Gelmek istedi ama olacak iş değildi. İçinde bulunduğu durum çok özeldi ve anlatamam. İkincisi Saiss. Dünya Kupası'ndan sonra tavır ve davranışlarıyla kendisinde bir güvensizlik hissetmiştir. Gitmesi gerekiyordu. Bazen kolunuzu kesip atacaksınız. Kalbiniz atsın diye o kolu keseceksiniz. Giden Josef, gelen Onana. Dele Alli gitti, İngiltere'de tarihe yazılmış Liverpool'da oynamış Chamberlain'i getirdik. Yokmuş gibi davranıyorlar. Çünkü niyet kötü. Halil'le ilgili durumu da anlatayım. Halil Dervişoğlu'nun babası Şenol Güneş'i arayıp, 'Oğlum Beşiktaş'ta oynamak istiyor' diyor. Sonra birden bire 'Galatasaray üç lira beş lira fazla verdi' diyorlar. Şenol hoca, 'Bana bu kafada adam yaramaz, bırak gitsin' dedi. Bu transfer çalımı mı şimdi?" dedi.

"Hocanın istemediği hiçbir oyuncuyu almadık"

Çebi, Dusan Tadic'le ilgili ise şunları söyledi, "Tadic konusu var. Bir rakam teklif ettik. Öyle bir teklifle geldi ki 2.5 kat fazlası. Hoca asla dedi, takımın içindeki huzur bozmayalım dedi. Hocanın istemediği hiçbir oyuncuyu almadık. Gelelim Onana konusuna. Bir maç tutarı katar oynamamış bir kardeşimiz. Bu sene geldi. Genç bir çocuk. Bu ne vahşilik? Bana zarar vermek için neden Onana'ya zarar veriyorsunuz? Beşiktaş bu sene şampiyon olacak. Hakem gibi bayrağı önce kaldırıp kural hatası yapmayın. Ben bu kulübü benden sonra gelecekler aynı sorunu yaşamasın diye yönetiyorum. Bu benim görevim. Şampiyon olacağız yorumunu rahatlıkla yapabiliriz. Bir takımın şampiyon olabilmesi için maaşların gününde yatması ve takım ruhu yaratmanız gerekiyor. Biz de böyle sorunlar olmayacak."

Siyah-beyazlı takımın yeni transferi Jean Onana'yla ilgili gelen soruya ise Çebi şu yanıtını verdi, "Onana'ya güveniyorum. Bu sene kiralama durumu söz konusu olursa, iyi bir yerde oynama şansı olursa, yerine de başka alternatif bulursam bunu düşünürüm. Aksi takdirde devam."

"Bu kulüpte kalmaları için her şey yapacağım"

Cenk Tosun ve Salih Uçan'ın takımda kalmasını istediği belirten Çebi, "Salih'i milli takıma yükselten Beşiktaş. Beşiktaş'a saygı duyacaklar. Salih ve Cenk sevdiğim oyuncular. Gereğini zaten yapacağız. Bugün yarın konuşacağım kendileriyle. Kendilerini çok seviyorum. Bu kulüpte kalmaları için her şeyi yapacağım."