Abdullah Avcı, Fatih Altaylı'ya dava açtı

Abdullah Avcı, Fatih Altaylı'ya dava açtı
Beşiktaş Teknik Direktörü Abdullah Avcı, Fatih Altaylı'ya "Ulan hangi başarı" diye başlayan sözlerin bulunduğu ifadeleri dolayısıyla dava açtı.

Medyaradar'ın haberine göre, Altaylı 7 Ekimde yayınlanan programda Avcı'yı hedef alan sert ifadeler kullanmıştı. Beşiktaşlı çalıştırıcının 'Teknik direktörlüğüm sorgulanamaz' sözlerini hedef alan Altaylı "Ulan hangi başarı" diye sözlerine başlarken şu ifadeleri kullandı:

"A Milli Takım'a gittin, madara olarak geri geldi. Çeşitli ilişkiler sayesinde Başakşehirspor'da 4 yıl kaldın. Bunların 2 yılında çuvalladın. En tepeden kollanarak, desteklenerek... Ne oldu, altına yaptın. Sen kim oluyorsun Abdullah Avcı başarıdan söz ediyorsun. Büyük bir ukalalık, züppelik içinde 'Benim başarılarım sorgulanamaz' diyor. Olmayan bir şey sorgulanamaz. Pardon üst yapıda başarısı yok, altyapılarda var."

'GÜNEŞ'LE İLGİLİ KONUŞMADAN ÖNCE BESMELE ÇEK'

Abdullah Avcı'nın Avrupa'da madara olduğunu ve Şenol Güneş ile ilgili konuşabilmesi için önce besmele çekmesi gerektiğini ifade eden Fatih Altaylı, Şenol Güneş, Mustafa Denizli ve Fatih Terim'in bile bu lafları etmediğini söyleyerek "Bu ne egodur kardeşim" yorumunu yaptı. Kimse 'en büyük benim' demekle en büyük olmadığını dile getiren Altaylı, 'Git işine kardeşim ya' diyerek sözlerine noktayı koydu.

5237 sayılı Türk Ceza Kanuna göre Altaylı'nın sözlerinin hakaret suçunu oluşturması iddiasıyla suç duyurusunda bulunan Avcı, avukatı aracılığıyla İstanbul Anadolu 14. Asliye Mahkemesi'ne başvurdu.

Medyaradar'ın iddiasına göre, Abdullah Avcı açtığı 500 bin TL'lik tazminat davasını kazanması halinde gelecek parayı sosyal sorumluluk projeleri için kullanacak.

Etiketler :