Sezai Temelli: AKP faşizmi çökerken özgürlük hamlesi de artık başlamıştır

Sezai Temelli: AKP faşizmi çökerken özgürlük hamlesi de artık başlamıştır

HDP eski Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, iktidara eleştiriler yöneltti.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) eski Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, iktidara eleştiriler yönelterek, "Şimdi sizi hak ettiğiniz yere, tarihin çöplüğüne gönderme zamanıdır." dedi. 

Temelli Twitter üzerinden yaptığı paylaşımlarda, iktidarın ekonomi, dış politika ve Kürtlere karşı uyguladığı politikalara tepki gösterirken, tüm demokrasi güçlerine 'barış ve mücadele' çağrısında bulundu. 

Sezai Temelli, "Dış politikada neredeyse bölgedeki tüm ülkeleri karşısına alan iktidar, savaşa ve ölüme harcadığı mesainin bedellerini topluma ödettirmek istiyor. Kullanılan şiddet dili ayrımcılığı, ırkçılığı olmadığı kadar yükseltmiş durumda. Bunu durduracak gücümüz ve inancımız var. Bu nedenle genel başkanından bakanına dek hepsi geri dönülemez bir çöküşün içinde olduklarının farkındalar ve salgının oluşturduğu kaotik ortamdan yararlanarak kendilerini kurtarmak istiyorlar. Ancak bu fırsatçılığa izin vermeyeceğiz. AKP faşizmi çökerken özgürlük hamlesi de artık başlamıştır. Yıllardır oluşturduğunuz toplumsal, ekonomik, siyasal yıkımın, yolsuzluklarınızın, çaldıklarınızın hesabını vermeden, toplumsal adaleti sağlamadan gitmeyeceksiniz.Kürtleri, toplumsal muhalefeti tasfiye etme, yok etme hamleniz boşa çıktı. Şimdi sizi hak ettiğiniz yere, tarihin çöplüğüne gönderme zamanıdır. Faşizme karşı tüm emek demokrasi güçleri aynı hatta buluşmalı, barış ve demokrasi mücadelesini yükseltmelidir." ifadelerini kullandı. 

Sezai Temelli'nin paylaşımları şöyle: 

screenshot-3.png