Selçuk Özdağ: Kendilerini destekleyenlere kamu kaynaklarından milyonlar aktarılıyor

Selçuk Özdağ: Kendilerini destekleyenlere kamu kaynaklarından milyonlar aktarılıyor

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, AKP'nin destekleyicilerine kamu kaynaklarından milyonlar aktardığını dile getirdi.

Eski AKP'li ve Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, çarpıcı açıklamalarda bulundu. AKP'nin 4 arka bahçesi olduğunu söyleyen Özdağ, kamu kaynaklarından AKP'lilere milyonlar aktarıldığını söyledi. Sözcü yazarı Saygı Öztürk'e konuşan Özdağ'ın açıklamalarının satırbaşları şöyle: 

“Türkiye'de her iktidar, maalesef yargı, üniversite, bürokrasi ve medyayı arka bahçesi yapmak istedi. Bu dört unsurda insanlar direndi. Gelinen noktada bu dört unsurun da AKP tarafından arka bahçe yapıldığını görüyoruz. 

Basın özgür olursa bürokrasi yanlış yapamaz, siyaset kurumu da hukuk dışılığa tevessül edemez. O yüzden özgür, inandığını yazan basına her zaman ihtiyaç var. Kendilerini destekleyenlere kamu kaynaklarından milyonlar aktarılıyor. Doğruları yazanlara ise sıfır kuruş veriyorlar. Türkiye yönünü Afrika'ya değil, AB'ye dönmeli.

Türkiye'nin çaresi bir erken seçimdir. Biz erken seçimi onarım ve Türkiye'nin geleceği için istiyoruz. Bir daha Cumhurbaşkanı çıkaramazlar. Parlamenter sisteme geçişle ilgili kitap çıkarttık. MHP randevu talebimizi reddetti. AKP'den de ses gelmedi. Türkiye'nin Cumhurbaşkanı böyle yapar mı? Gerçek gündemin konuşulmaması için devamlı farklı adımlar atıyorlar. Gündem, pandemi sürecinde esnafın aç kalması, yoksulluk, çaresizlik, insanların evlerine ekmek götürememesidir. Hukukun adaletle buluşamamasıdır” 

Gündem