Saadet Partili Sevim: İstanbul Sözleşmesi kadın cinayetlerini artırıyor

Saadet Partili Sevim: İstanbul Sözleşmesi kadın cinayetlerini artırıyor

Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi Abdullah Sevim, İstanbul Sözleşmesi’ni hedef aldı. Sevim, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “İstanbul Sözleşmesi’nde problem uygulamada” sözlerine tepki gösterdi.

Sosyal medya hesabından açıklamada bulunan Saadet Partili Sevim, “Bunu söylerken aslında, adalet sisteminde görev alanları da kolluk kuvvetlerini de bir bakıma yanlışın sahibi olarak işaret etmiş” dedi.

Gerçekte durumun böyle olmadığı fikrini beyan eden Sevim, “Bu sözleşmenin kadın cinayetlerini arttırdığı, kadına karşı şiddeti körüklediği, yuvalar yıktığı istatistiklerde de, sokaklarda da kocaman harflerle yazıyor! Sayın Cumhurbaşkanı, sizi bu konuda kim ya da kimler ikna ediyor bilemiyorum. Ancak, tez zamanda hatanızdan dönüp bu beladan milleti kurtarmanız gerektiğini, kardeşce hatırlatmak ifade etmek istiyorum.” ifadelerini kullandı.

Sevim’in paylaşımları şöyle:

abdullah-sevim-tweet.jpg

Erdoğan ne demişti?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Sözleşmesi'nin aile yapısını bozduğuna ilişkin iddialarla ilgili olarak şöyle konuşmuştu:

"İstanbul Sözleşmesi başta olmak üzere, bu çerçevede zaman zaman yaşanan tartışmaların işin özünden ziyade hala süren yanlış uygulamalarla ilgili olduğunu düşünüyorum. Kimi yanlışları düzeltirken kimi yanlışlara yol açacak savrulmalara meydan vermeyeceğiz. Adımlarımızı toplumumuzu ayakta tutan dinamiklerin zarar görmesine yol açmadan atacağız. Uygulamaların doğru, adil ve sürdürülebilir istikamette yürümesini temin edeceğiz. Bunları başardığımızda bugüne kadar elde ettiğimiz kazanımları sadece lafzıyla değil ruhuyla da korumuş ve geleceğe taşımış olacağız."

Gündem